Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби на 15-ия кръг на Първа лига! Срещата на стадион "Васил Левски" е с начален час 15:00, а рефер на двубоя ще бъде Радослав Гидженов.
Очаква се на стадиона да има около 30 000 зрители, като "сините" продадоха всичките си билети предварително, а "червените" могат да купуват пропуски до първия съдийски сигнал и също да запълнят голяма част от секторите си.
Двата тима от дълго време не са влизали в сблъсък с подобна разлика в настроението и най-вече в точките един от друг. Символичните домакини са лидер в класирането с 35 точки, събрани от 11 победи, два равни мача и само една загуба. Гостите от своя страна стартираха много слабо сезона и макар в последно време да влязоха в малко по-правилен коловоз все още са много далеч от лидерските позиции.
Към момента ЦСКА са на шесто място с 19 точки - на 16 от съперника си днес.
Макар и с различно представяне от началото на сезона, формата на двата тима в последните мачове е доста добра, което дава предпоставка за качествен спектакъл. "Сините" са в серия от пет поредни победи в шампионата и още една към тях за Купата на България.
"Червените" от своя страна са в поредица от три победи за първенство и една за купата.
В предишния кръг Левски мина с лекота през Кърджали и победи с 3:0 местния Арда. ЦСКА също вкара три гола в миналия си двубой, но и допусна един при успеха с 3:1 като домакин на "Васил Левски" над Монтана.
По отношение на кадровите проблеми в двата тима за състава на Хулио Веласкес извън игра със сигурност е Карл Фабиен, който лекува контузия. Под въпрос пък е Мазир Сула, който може да попадне в групата. Някои играчи пък се оплакват от мускулна умора и също в последните моменти преди мача ще се реши участието им.
Христо Янев от своя страна може да разчита на всички основни футболисти и няма сериозни кадрови проблеми. Иван Турицов, който пропусна последните срещи на "червените", също вече е на линия и може да бъде използван. Иван Тасев също е възстановен, след като близо месец беше аут и дори игра и вкара гол за дубъла на тима при успеха с 3:0 над Янтра.


USD
CHF
GBP
bernal
на 08.11.2025 в 14:13:34 #75шадоу вие оревахте света срещу Гиджена и записи незаконно вадехте , а сега се видя на кой помага Гиджена
XAN_lil
на 08.11.2025 в 14:13:05 #74И как да не му ЕПМ на гидженката, пак фал за нашите и пак се направи на кьорав
Ataspor
на 08.11.2025 в 14:12:47 #7314_neron_88 на 08.11.2025 в 16:02:58#101 Не се научихме, вЕрно, трябва Атата да ни е треньор ------------- Не си далеч от истината
От Янев със сигурност ще свърша повече работа
bernal
на 08.11.2025 в 14:12:40 #72Хахах вадоу гледа ли каква очевадна засада ви пуснаха бе човек отвори си очите , този беше 2 метра и повече в засада а съдията дава ъглов удар няма такъв цирк
bernal
на 08.11.2025 в 14:10:27 #71Шадоу кажи нещо за това на Бурас срещу Мартин бе човек пак ли няма подпиране от съдията и веднага след това фал за вас
Esox
на 08.11.2025 в 14:09:02 #70пИдал е той, то е ясно... Айде лавинаааааа
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 14:07:56 #69Това Лято играх на една Англичанка тежка категория, имам подготовка
Esox
на 08.11.2025 в 14:07:20 #68Ей, Кучев, оня пИдал ли ме е изтропал е? А? Ше ви еВа у хомодружинката!!!
Esox
на 08.11.2025 в 14:06:06 #67Сигурно е оня пИдал Сейлям-Педала от Мтл .... сесека играе стил ЧМоре, джаскачи и рогачи. Нашите им се подведиха по играта и те нищо не играят... Само ЛЕВСКИ!
Esox
на 08.11.2025 в 14:04:37 #66Ееее, разгеле мога да коментирам най-после. Тоя де ме е докладвал за бан да му изсъхнат зарзалите...
32_is_coming
на 08.11.2025 в 14:04:03 #65Pala4a Харесвам Янев,но до днес...съжалявам че Томаш не остана...сега щяхме да сме лидери в класирането...много сме зле този мач психически сме се устали ———— Напълно съм съгласен . При Томаш имахме поне атакуващ стил на игра и не излизаше с 8 човека в защита в такива мачове . Беше грешка да го махнем . Дано се разиграем второто и ги излъжем , ай наздраве и само ЦСКА
anatoli-iliev
на 08.11.2025 в 14:02:54 #64Още към 10 -та минута щях да пиша !! Изчаках и сега ...0:0 заради проститутката Гидженов която НЕ СЕ СПРЯ да свири всяко докосване за фал против ЦСКА !! Още в 7 минута зверски фал срещу ЦСКА но няма картон...О,к след 4 минути подобно и къде по нежно и тоя се осра Гидженов ж.картон ...после пак....развихри се ...фал срещу ЦСКА и Костадинов го псува ...докосват се и онзи му казва -спокойно всичко ще е в ред !!!?? Вижте кадрите ...те се галеха дрисавите кюлоти и проститутката цяло първо полувреме !! И ако това ви възмущава само чуйте в студиото простака какви ги реди !! Тоя ще взриви мача !!!
Ataspor
на 08.11.2025 в 14:01:11 #63pala4a на 08.11.2025 в 15:55:49#94 Тъпото е че всички разбирачи псуваха Томаш , ---------- Не си далеч от истината. Янев е по -слаб от всички тренери минали последните 2 години през ЦСКА. Не се научихме, че треньори на Спартак, Арда, Ботев Враца и Берое не стават за ЦСКА
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:57:56 #62pala4a
на 08.11.2025 в 13:55:49 #61Тъпото е че всички разбирачи псуваха Томаш ,човека който накара тия бездарници да играят футбол и да имат облик,....сега некадърните говеда се правят на футболисти
XAN_lil
на 08.11.2025 в 13:55:14 #60Мани ЦСКА....но как гледам и "лидера" и другия дежурен претендент каква игра играят, по зле бг футбола, едва ли е бил
Ай на всички
Ragnar2
на 08.11.2025 в 13:54:07 #59ЕтоО е жулнал една ракия преди мача
pala4a
на 08.11.2025 в 13:53:45 #58Харесвам Янев,но до днес...съжалявам че Томаш не остана...сега щяхме да сме лидери в класирането...много сме зле този мач психически сме се устали
Ataspor
на 08.11.2025 в 13:52:51 #57Братчедите и те не виждам на какво се радват, щом с това жалко подобие на отбор, не могат да ни вкарат гол
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 13:52:44 #56Вън Пастор, Ето, Лапеня, да пуска Янев който и да иска дамо тези да не играят...