Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби на 15-ия кръг на Първа лига! Срещата на стадион "Васил Левски" е с начален час 15:00, а рефер на двубоя ще бъде Радослав Гидженов.
Очаква се на стадиона да има около 30 000 зрители, като "сините" продадоха всичките си билети предварително, а "червените" могат да купуват пропуски до първия съдийски сигнал и също да запълнят голяма част от секторите си.
Двата тима от дълго време не са влизали в сблъсък с подобна разлика в настроението и най-вече в точките един от друг. Символичните домакини са лидер в класирането с 35 точки, събрани от 11 победи, два равни мача и само една загуба. Гостите от своя страна стартираха много слабо сезона и макар в последно време да влязоха в малко по-правилен коловоз все още са много далеч от лидерските позиции.
Към момента ЦСКА са на шесто място с 19 точки - на 16 от съперника си днес.
Макар и с различно представяне от началото на сезона, формата на двата тима в последните мачове е доста добра, което дава предпоставка за качествен спектакъл. "Сините" са в серия от пет поредни победи в шампионата и още една към тях за Купата на България.
"Червените" от своя страна са в поредица от три победи за първенство и една за купата.
В предишния кръг Левски мина с лекота през Кърджали и победи с 3:0 местния Арда. ЦСКА също вкара три гола в миналия си двубой, но и допусна един при успеха с 3:1 като домакин на "Васил Левски" над Монтана.
По отношение на кадровите проблеми в двата тима за състава на Хулио Веласкес извън игра със сигурност е Карл Фабиен, който лекува контузия. Под въпрос пък е Мазир Сула, който може да попадне в групата. Някои играчи пък се оплакват от мускулна умора и също в последните моменти преди мача ще се реши участието им.
Христо Янев от своя страна може да разчита на всички основни футболисти и няма сериозни кадрови проблеми. Иван Турицов, който пропусна последните срещи на "червените", също вече е на линия и може да бъде използван. Иван Тасев също е възстановен, след като близо месец беше аут и дори игра и вкара гол за дубъла на тима при успеха с 3:0 над Янтра.


USD
CHF
GBP
XAN_lil
на 08.11.2025 в 13:52:10 #55С тоя отбор нямаме шанс, нито за бараж, а за купата още по-малко... Повечето от тези момчета не подлежат на никаква обработка, на схема, нито имат техническа-тактическа грамотност. Всичко е юрюж и кюцкане, а стане стане, ако не вдигат рамене, взимат балата и пак отначалото.
Ай, ЦСКАри
Ataspor
на 08.11.2025 в 13:49:37 #54Стоим потресаващо на терена. Казвам стоим, защото няма как да кажа, че играем нещо, което дори малко да прилича на футбол. Нито собственик имаме, нито треньор имаме, нито играчи с топки, жалка картинка
Да се връщат Ганчев и Стоилов
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 13:46:21 #53Ето О най-милото ти дайба, некадърник долен!
grizzlybear1948
на 08.11.2025 в 13:45:20 #52Ето е абсолютен неможач и идЕот! Не знам защо играе въобще.
grizzlybear1948
на 08.11.2025 в 13:44:04 #51Сините, се мяткат по терена като някакви шарани. Съдията покрай тях, и той взе да ги копира.
XAN_lil
на 08.11.2025 в 13:43:53 #50Какво мъжки да се държим, Сагаре препъва пред очите Делова, а той остави атаката, от която имаше сблъсак, искане за дузпа и тн
...иначе тоя отбор на ЦСКА, особено Етого, Пастор и Лапеня са някаква гавра с "червената фланелка", другите 3-4 момчета само като резерви
bernal
на 08.11.2025 в 13:42:40 #49Атанаспорт а колко атаки ни спря съдията с измислени фалчета а , че сме си слаби това е ясно и го показва класирането ми но защо трябва толкова явно съдията да ни реже
bernal
на 08.11.2025 в 13:41:19 #48Шадоу още в началото когато не показа картон на Бурас съдията даде един аршин , който веднага след това наруши многократно в полза на говедата това е факт
metal_kris_1918
на 08.11.2025 в 13:40:56 #47Умрял мач до този момент А ЦСКА са потресаващи
Ataspor
на 08.11.2025 в 13:40:46 #46bernal на 08.11.2025 в 15:37:16#65 Шадоъ а какво да правя като го гледам как от 1 мин ---------- Съдията ли е виновен, че откакто е почнал мача не можем да си подадем два поредни паса без да сбъркаме и без да върнем от центъра на вратаря
bernal
на 08.11.2025 в 13:40:24 #45Хайде Гудженка забави се давай червения картон да мирнясаш най - накрая
e123
на 08.11.2025 в 13:38:32 #440:0
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 13:37:59 #43Сините фенове не виждате ли и вие колко сте жалки!?
bernal
на 08.11.2025 в 13:37:16 #42Шадоъ а какво да правя като го гледам как от 1 мин съдията свири откровено и явно само в едната посока , кажи да седя и да си мълча като нашето ръководство ли , не няма да стане това
Тунчо
на 08.11.2025 в 13:36:53 #41Браво Ицка,барикадирал си се като среу гранда Добруджа.Сега и един такъв гол да ви пусне съдията и направо утепахте говедата.
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 13:35:21 #40Нямам намерение да ги гледам тези футболисти, и двата отбора си нямат на идея какво е дерби. Това е дерби за аматьорската лига...
bernal
на 08.11.2025 в 13:34:12 #39Хахах е всяко падане на тази балерина Сангаре се свири фал няма такова навеждане от страна на съдията пред говедата , и после ще реват че са сами срещу всички и съдията им е виновен
Ataspor
на 08.11.2025 в 13:34:04 #38Съдията, че е неадекватен е ясно, но за първите 30 минути, аз по-жалък отбор на ЦСКА не съм гледал
Никаква идея кво да правят с проклетата топка, играят на скорост при която братчедите изглеждат, като Барса
Ако Господ не слезе да ни помогне, не виждам как ще устискаме хикса
bernal
на 08.11.2025 в 13:32:30 #37Шадоу , а ти не виждаш ли двойния стандарт от съдията при фаловет бе човек , ние си знаем в какво състояние сме но трябва ли съдията да ви подпира така явно и очевадно , всяко докосваше до ваш футболист и се свири фал
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:31:52 #36Бернал