Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби на 15-ия кръг на Първа лига! Срещата на стадион "Васил Левски" е с начален час 15:00, а рефер на двубоя ще бъде Радослав Гидженов.
Очаква се на стадиона да има около 30 000 зрители, като "сините" продадоха всичките си билети предварително, а "червените" могат да купуват пропуски до първия съдийски сигнал и също да запълнят голяма част от секторите си.
Двата тима от дълго време не са влизали в сблъсък с подобна разлика в настроението и най-вече в точките един от друг. Символичните домакини са лидер в класирането с 35 точки, събрани от 11 победи, два равни мача и само една загуба. Гостите от своя страна стартираха много слабо сезона и макар в последно време да влязоха в малко по-правилен коловоз все още са много далеч от лидерските позиции.
Към момента ЦСКА са на шесто място с 19 точки - на 16 от съперника си днес.
Макар и с различно представяне от началото на сезона, формата на двата тима в последните мачове е доста добра, което дава предпоставка за качествен спектакъл. "Сините" са в серия от пет поредни победи в шампионата и още една към тях за Купата на България.
"Червените" от своя страна са в поредица от три победи за първенство и една за купата.
В предишния кръг Левски мина с лекота през Кърджали и победи с 3:0 местния Арда. ЦСКА също вкара три гола в миналия си двубой, но и допусна един при успеха с 3:1 като домакин на "Васил Левски" над Монтана.
По отношение на кадровите проблеми в двата тима за състава на Хулио Веласкес извън игра със сигурност е Карл Фабиен, който лекува контузия. Под въпрос пък е Мазир Сула, който може да попадне в групата. Някои играчи пък се оплакват от мускулна умора и също в последните моменти преди мача ще се реши участието им.
Христо Янев от своя страна може да разчита на всички основни футболисти и няма сериозни кадрови проблеми. Иван Турицов, който пропусна последните срещи на "червените", също вече е на линия и може да бъде използван. Иван Тасев също е възстановен, след като близо месец беше аут и дори игра и вкара гол за дубъла на тима при успеха с 3:0 над Янтра.


USD
CHF
GBP
bernal
на 08.11.2025 в 13:29:16 #35Леле на нас тези единоборства като на Сангаре ги свиреше фал за говедата на момента , а сега нищо , а и коментатора е тотал щета покрива яко издънките на съдията
e123
на 08.11.2025 в 13:29:08 #34Гидженов и в А окръжна не заслужава да я
metal_kris_1918
на 08.11.2025 в 13:26:03 #33Бахти неадекватния съдия
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:21:23 #32ТИя
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:21:13 #31Тоя как ни разминават
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:20:19 #30Сектор Г
slayer
на 08.11.2025 в 13:20:01 #29Гиджена да умре на минутата!!! Боклук!
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 13:17:21 #282 жълти картона за 15 минути.... Този мач е ясен...
bernal
на 08.11.2025 в 13:16:43 #27Хахаха е този чернодрежко вече се оака яко , всеки фал свирен за говедата носи и картон за нас , а за Бурас нямаше такъв
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:16:41 #26Съдията нещо май а
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:15:20 #25Отричане= тричане
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:14:29 #24Днес може да е исторически ден за лесна а са ни били, а са тотални шампиони, а за нас мача е просто едно рутинно "отричане" на сините ни приятелки дет се вика едно леко пенетрериране в aнусоалните им отвори
bernal
на 08.11.2025 в 13:14:09 #23Гидженов за Бурас картон нямаше ,а тук щеше да си строшиш краката от бързане да го вдигнеш от рано започна да ги подпираш говедата
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 13:09:25 #22Тунчо черните манафи да те ебът дано!
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:06:50 #21Ристо Янев, мое се пусне второто ей така да се разкърши и да го мушне на говедата
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:04:47 #20Ква таа смешна хореография на телетата
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 13:04:20 #19Говедата показаха мутрата Борисов в хореографията им
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:01:40 #18Кучев
mottorrhead
на 08.11.2025 в 13:00:54 #17Тунчо, на стадиона има 30 000 човека, ЦСКА е гост?
cvetomirmagnitski
на 08.11.2025 в 12:59:15 #16Приятели, неприятели и отрепки
Ако се чудите, а вие със сигурност се чудите, защо Гъчо не е насрaл главната, ще ви съобщя тъжна вест
Почина на палката на някакъв видински катаджия, да запазим минута мълчание