Лудогорец победи Ботев Враца с минималното 1:0 в двубой от втория кръг на Първа лига, игран на стадион "Христо Ботев".
Срещата в северозападния град не беше особено впечатляваща и интересните положения пред двете врати бяха изключителна рядкост. Въпреки, че разградчани бяха с голяма част от резервните си играчи, владееха повече топката, но не успяваха да стигнат до опасности пред вратата на Димитър Евтимов. Домакините от своя страна дебнеха своя шанс на контри и на няколко пъти бяха близо до изненадата.
В крайна сметка обаче късметът се усмихна на "зелените", след като при центриране на Сон топката попадна на крака на Антоан Стоянов, който в опита си да изчисти, прати кълбото в собствената си врата.
Така Лудогорец застана на първото място в класирането на първенството с актив от 6 точки. Ботев Враца към момента е на 12-ата позиция с 1.
Срещата не започна с особено високо темпо, като гостите от Разград контролираха топката през повечето време, но трудно създаваха чисти положения. Първият по-опасен удар за "орлите" дойде в 23-тата минута, когато испанският бранител Сон пробва късмета си. Три минути след това Станислав Иванов отправи първия точен удар за гостите, но Димитър Евтимов спаси без проблеми.
Източник: startphoto.bg
Две минути преди почивката домакините от Ботев организираха първата си истински опасна атака в мача. Даниел Генов получи топката на крилото, навлезе в терена и шутира по земя, но вратарят Хендрик Бонман спаси.
В началото на второто полувреме Ивайло Чочев можеше да се разпише за Лудогорец, но изстрелът му с глава нямаше нужната сила, за да изненада вратаря Евтимов.
Източник: startphoto.bg
Ботев Враца пропусна най-чистата си възможност точно час след началото на мача. Капитанът Даниел Генов бе изведен по лявото крило, напредна и влезе в назателното поле, но ударът му с десния крак премина на около 50 сантиметра встрани от левия стълб на вратата на Бонман.
Десетина минути след това Лудогорец също имаше отлична възможност да поведе. Резервата Емерсон Родригес се измъкна зад отбраната на врачани, но вратарят на домакините отново се оказа последна преграда пред гола и изби в корнер.
Източник: startphoto.bg
В 82-рата минута Мартин Ачков имаше шанс да стреля от пряк свободен удар на около метър от наказателното поле на Лудогорец, но прати топката високо над вратата.
Бившият играч на Лудогорец Владислав Найденов направи отличен самостоятелен пробив по десния фланг в 90-ата минута, при който преодоля трима играчи на Лудогорец, преди да бъде съборен на земята от Симеон Шишков. При последвалия фаул обаче Даниел Генов стреля много неточно.
Източник: startphoto.bg
Така се стигна до третата минута на добавеното от главния съдия Валентин Железов петминутно продължение, когато центриране Сон бе засечено от бранителя на врачани Антоан Стоянов и той си вкара автогол.

USD
CHF
GBP
moti_k
на 26.07.2025 в 18:13:18 #24Ха,ха,ха! Дс, не си съчинявай, не са мои думи! Дреме ми кой турчин, кой българин! Докато доцентКАТА си ти!
moti_k
на 26.07.2025 в 16:53:58 #23Питайте джуджето за galina4 в Гонг! Питайте джуджето за galina4 в Гонг! Питайте джуджето за galina4 в Гонг! Питайте джуджето за galina4 в Гонг! Питайте джуджето за galina4 в Гонг!
moti_k
на 26.07.2025 в 16:48:02 #22Мацка, можеш ли да се закълнеш, че не си писала като galina4!? Не можеш!
moti_k
на 26.07.2025 в 14:42:21 #21Доцентке, млък, ма! Знам къде ти разшириха некои отвори, известен доносник си на ДС! Я как си се научил да записваш, но нали не си много умен, не пресяваш! Искаме да ни кажеш къде стана доцентКА! И още, никъде не те визирах, ти сама се позна! Ха, ха! И къде ти е йоридическият стил ма, бетер каруцарски!
moti_k
на 26.07.2025 в 11:10:34 #20Педерло, бе ти как се позна, че си galina4? Гузен негонен! Ха,ха,ха!
n-a-f6639hWz
на 26.07.2025 в 07:23:00 #19Владко пак се осрал- преял с кренвирши! Та Владко, ще споделиш ли кой ти го нахака така сладко! Хи хи хи!
gychopopov
на 26.07.2025 в 05:22:09 #18Иринче, Матата каза, че ще те пляка! Главата на куръ му е като на малко коте главата!
irina-borisova
на 26.07.2025 в 03:43:19 #17"БЕЗЛИЧЕН"... ЩЕ ВИ ПОРИМ ОРИНДЖ А-НАЛА, А НА СИНИТЕ ПЕПЕРУДИ ЩЕ НАПРАВИМ РАЗКРИТИЕ!
grizzlybear1948
на 25.07.2025 в 23:36:08 #16Този Владко, същия ли е като онзи с розовота къща?
n-a-f6639hWz
на 25.07.2025 в 20:57:30 #15Владко, кой ти го пъха анално така сладко!
moti_k
на 25.07.2025 в 20:13:20 #14За малко, ама не! Па младите лъвета се вижда докъде са! И Фарьорите ще ги обърнат, че те освен ритане, яхване, шамари, нещо могат ли? Пък като посъберат малко кинти и хоп по дискотеки и инфлуенсърки!
sssauron
на 25.07.2025 в 20:11:14 #13Малшанс... Надявам се да не паднем духом и да продължим с добри игри
Иначе не съм вярвал да вземем нещо от мача, просто стана кофти, че е с автогол в последната минута...
radostinov
на 25.07.2025 в 20:05:54 #12Враца за малко да вземат точище от Немахорец. Малкото теленце виновно за гола не трябва да се обвинява. Много по приятно е да гледам млади български момчета отколкото някакви чуждестранни некадърници.
radostinov
на 25.07.2025 в 20:01:46 #11Враца за някалко
n-a-chx8TkqA
на 25.07.2025 в 20:01:01 #10Владе, кажи колко ти плащат да бълваш по 50 коментара на час ?
moti_k
на 25.07.2025 в 19:56:21 #9Цял мач припоци и подуенци висяха в екстаз пред тв и малкият от герена им попари насладата!
moti_k
на 25.07.2025 в 19:51:41 #8Ау, какво щастие е да висиш в софийските маали на спирките! Историята, припоци, помни и мач в който нямахме и един към вартата, пък отборчето от кочин парк навакса!
chubtireaka
на 25.07.2025 в 19:49:54 #7Дай адрес да ти пратя Техникса, да има къде да слушаш Софка
chubtireaka
на 25.07.2025 в 19:48:21 #6Мъката е в Разград... Цял живот на село в колибата
Обличай си една от двете фланелки и пали каруцата
n-a-f6639hWz
на 25.07.2025 в 19:44:29 #5Владко, що крещиш ? Владко, кой ти го набива сладко?