ЦСКА постигна втората поредна победа над ЦСКА 1948 само в рамките на няколко дни. След като във вторник "червените" надделяха над този съперник в мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на България, днес съставът воден от Христо Янев спечели със същия резултат и мача между двата отбора от 21-ия кръг на Първа лига. Лео Перейра откри в добавеното вроме на първата част, а малко преди края друго ново попълнение - Макс Ебонг оформи крайния резултат.
Първите 15 минути на мача предложиха равностоен футбол и без опасности пред двете врати. Анжело Мартино получи жълт картон, след като извърши нарушение срещу Георги Русев.
В 22-ата минтуа Елиас Франко центрира остро в наказателното поле на ЦСКА, но Георги Русев не успя да засече топката и тя попадна в ръцете на Фьодор Лапоухов.
Секунди по-късно ЦСКА разви бърза атака, която завърши с удар на Лео Перейра, който бе отразен от Петър Маринов, а след това бе маркирана и засада на Перейра. така че ударът му няма да попадне в статистиката.
Мамаду Диало получи пас от Борислав Цонев в наказателното поле на ЦСКА, но стреля много слабо и право в ръцете на Лапоухов.
ЦСКА поведе с 1:0 в първата минута на добавеното време на първата част. Джеймс Ето'о подаде към Иван Турицов, който центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Лео Перейра се възползва от разколебаната защита на домакините и вкара топката във вратата на Петър Маринов.
Източник: startphoto.bg
Георги Русев получи контузия още в 42-ата минута, но от треньорския щаб на ЦСКА 1948 се забавиха с неговата смяна и в крайна сметка Фредерик Масиел се появи в игра във втората минута на добавеното време на първата част.
След центриране в наказателното поле на ЦСКА в 67-ата минута Диего Медина стреля, но Лапоухов нямаше проблеми да се намеси и да спаси.
Колумбиецът Алехандро Пиедраита направи своя официален дебют за ЦСКА, заменяйки голмайстора Лео Перейра в 71-ата минута.
Алехандро Пиедраита отправи удар от дистанция в 83-ата минута, но неточно в аут.
Три минути по-късно Ебонг подаде към Годой, но той отправи изключително неточен удар в аут.
Една от малкото възможности изобщо в мача за ЦСКА 1948 се откри пред Мамаду Диало в 88-ата минута, но ударът му бе много-много неточен в аут.
Малко преди изтичането на добавеното време гостите отбелязаха второ попадение. След удар на Мохамед Брахими топката срещна левия страничен стълб, а Макс Ебонг бе най-съобразителен и отблизо оформи крайния резултат.
Източник: startphoto.bg
След тази победа ЦСКА вече има 37 точки в актива си и се доближи на три от второто място, на което към момента се намира именно ЦСКА 1948. Със актив от 40 точки е и Лудогорец, но "орлите" са с мач по-малко.
USD
CHF
GBP
oficer1
на 14.02.2026 в 19:13:05 #60Ама, Нако, ти ся шА пречиш и да се радваме ли? Аз бях у Бистрича и съм много доволен от играта и победата на ЦСКА! ТрееА ли да искам от безграбначно кЪт тебе разрешение за нещо? Ти си един сигЪнин дет чака избори да вземе 50 лЕвас от Тиквата и тарелка кебапчета! После кЪт негов личен теляк да го обслужиш и така до следващите избори!
n-a-chx8TkqA
на 14.02.2026 в 19:12:45 #59Извинявам се, ако е така, не ме интересува държавна ли е, факт е че лапат дебели проекти, което няма как да се случи без протекции. Ще мине време и ще се разбере как точна се финансира вашето бижу, сега всичко е цветя и рози, ама в БГ обикновено става въпрос за далавери
cvetomirmagnitski
на 14.02.2026 в 19:12:41 #58Е, що да плащате, наистина?
n-a-chx8TkqA
на 14.02.2026 в 19:09:47 #57Аз нищо не повдигам, вие се биете в гърдите, че си строите стадиона сами и то едва ли не напук на цялата държава. А сектора на Левски е къща без покрив, мене ако питаш - не разбирам защо изобщо трябва да плащаме ? Кой взима къща без покрив ??? Сектора също беше построен от Главболгарстрой, ония наркоман ТоТонев се беше изцепил, че не само сектора, ами целият стадион е с подсигурено финансиране, което виждаме са били тинтири-минтири
salam-drugari
на 14.02.2026 в 19:02:39 #56Нако-мангалино Ти и с Жаклина ли си обменял телесни флуиди ма? Дръж се малко по-културно, да не сменяш регистрацията. А, че шимпанзетата сте на две линии овърдоза го знае и Кирчо.
n-a-chx8TkqA
на 14.02.2026 в 18:55:47 #55Ми щото не влизат бре - толкова е просто ! Топспорт е един парцал, за теб може и да е целият свят, ама хората си джиткат на други места
УмеренЦСКА
на 14.02.2026 в 18:52:39 #54"...този форум няма как да е "извадка", по простата причина, че над 80% от форумците са чорбари, аз например влизам, щото ми е интересно какво мислите... " Може и да е така с процентите, ама защо в нашия форум няма повече Левскари? Ама истински такива, не просто "антицесекари" които под какви ли не "бои" в него се упражняват да псуват ЦСКА и цесекарите? Извадка, е уважаеми...
salam-drugari
на 14.02.2026 в 18:51:32 #53Хвърчило. По повод твоите мисловни пръдни стана като : на баба ти Хвърчилото. Много ясно, че в Бантустана всичко става според външно влияние и фиктивни кукли зад които стоят конгломерати. Киро например едва свързваше двата края с една сергия у Илиенци за продажба на джапанки. Нако береше джулязу и жица и се дрогираше с бронз в складовете на Сточна гара.
УмеренЦСКА
на 14.02.2026 в 18:47:44 #52".Микрету както няма добър коефициент и почти 3 години не са участвали изобщо не ги виждам." Сигурно е така, преди близо четвърт век същият "довод" беше изтъкван и то гръмогласно по повода кой трябва да стане шампион. В резултат на това ЦСКА си "похарчи" всичките точки предимдство и шампион стана Левски. При тогавашнините правила победата над Киево му осигури участие в групите на ШЛ. А на ЦСКА му бутнаха "утешителна" награда- купата, спечелена в един отвратителен и позорен мач. А миналата година какво стана, Лудогорец стана шампион с всичките си коефициенти, а на Левски му дадоха "утешителна" награда да играе в ЛЕ като "служебен носител на купата". Но му се отвори парашутът на Левски да влезе в "основната фаза", където сега е шампионът. За сметка на ЦСКА (извоювана в два мача) се класираха ЧМ и Арда в ЛК. ...През последните години цялата далавера около евроучастията придоби все пак някакви сравнително "цивилизовани" форми, но същността никак не се промени. Собствениците на клубовете си делят келепирите и обикновено си го отнасят, както винаги, треньорите...
n-a-chx8TkqA
на 14.02.2026 в 18:46:25 #51Начумерен, този форум няма как да е "извадка", по простата причина, че над 80% от форумците са чорбари, аз например влизам, щото ми е интересно какво мислите
SuperMario
на 14.02.2026 в 18:42:28 #50salam-drugari- #69 ----- наемния килър от тишевица да не е хвърлил собствените си 100 милки ве... Тоя врачански цървул и брат му гошо културиста попсмъртно не могат да имат и 1/10 от тези 100 млн! Тези двамата са най обикновени перачи на мангизите на #Кой! Кой ще им даде на килъра и брат му културиста да направят толкова мангизи в България, и то без съгласието и одобрението на турчещият се мангал Аамет Доган - преди руските пияндурници и крадци да го уволнят от ролята му на разпределител на "порциите" в България! Турчещеият се мангал и пияндурник от с. Дръндар беше основният наместник на кремълските крадци, които препираха в България голяма част от парите откраднати от руската хазна. Меди Доганов се провали и задлъжня с над 35 милки, които варягите от Кремъл му дадоха срок да върне, но ци,ганина не успя - с тази задаче се справи #Кой, който му даде парите за да си спаси жалкия циг,ански животец, а Шиши (#Кой) стана новият новият наместник в прането руските мангизи в България. Шиши е новият бос и началник на мутрите в БГ, както и наместник на руските интереси в БГ - той разпределя в момента "порциите"! А цървула наемен килър от тишевица (подставен собственик на ЦСКА) е само един от многото перачи на руските мангизи в БГ. Какви 100 милиона, какви пет лева те гонят ве Мой. бутафорния соПственик на цска е само една мишка, която е инсталирана да пере мангизи!
salam-drugari
на 14.02.2026 в 18:30:42 #49Умерен Говедата и ЦСКА-рите гледаме в перспектива. Ами ФК- Шимпанзе ще го има докато е жив Киро-гела. Ти мислиш ли, че ще има желаещ да вземе клуб с основна фен маса кокошки, кози, крави след като Кирчу предозира? Нако мангала примерно веднага ще превключи обратно на Геренска вълна.
УмеренЦСКА
на 14.02.2026 в 18:27:38 #48...Нека да дочакаме пролетта, плейофите, купата и баражите... През последните години тогава все ставаха разни "преразпределения" (засягащи евроучастията) при силни съмнения, че те са резултат от чистия футбол.
УмеренЦСКА
на 14.02.2026 в 18:21:03 #47...И да допълня, и този шампионат няма да се реши с мачовете между ЦСКА и Левски...
УмеренЦСКА
на 14.02.2026 в 18:19:31 #46...Нашият форум, който все пак е някаква "извадка" от общественото мнение, показва една тенденция, която поне на мен ми изглежда положителна... Става дума за това, че цесекарите постепенно се отърсват от идеологията за "вечния враг", именно Левски. Реалността от доста много години е такава, че не ЦСКА и Левски са основните съперници за титлата. "Идеологията" е много консервативно нещо, но все пак с течение на времето търпи корекции. Левскарите даже и в настоящия шампионат не могат да възприемат многогодишния шампион Лудогорец като основна пречка пред техните да спечелят (най- сетне) титла. Колко ще успеят ще се види, ама в борбата за първото място участват доста отбори, всеки си гони своите интереси. Футболът от доста отдавна не е "двуполярен". ...То и в цели свят вече не е така...
salam-drugari
на 14.02.2026 в 18:19:02 #45госо_сонев Ти поддържаш ли контакти с Грозданката (единственния оригинален, след Рашиди, фен на шимпанзурите)
goso-conev
на 14.02.2026 в 18:16:34 #44Калоян Зададе въпрос и ти дадох отговор.. Е моментално можеш да играеш само със един отбор наведнъж, нали ? Така че моментална форма зависи й със кого играеш..
salam-drugari
на 14.02.2026 в 18:15:09 #43Ало безмоторното хвърчило -Марио, как се рита срещу човек с име Валтер, м? Даже и такива безконтактни албански реотани като теб са го разбрали. Човека фърли 100 милиона да не мислиш, че само мазния гелосан напудрен нос ще яде кюфтетата и баницата?
goso-conev
на 14.02.2026 в 18:14:59 #42n-a-Tpz7xim7 Знам че не сте свикнали някой да не плуе, да се подиграва със съперника а обратно да покаже оважение.. Да ЦСКА има силен отбор и сега като резултат играете добре.. Във този мач, без да го гледам, е супер че дуржахте топката.. 56:44.. Числото отправи 6 удара както вие, но даже имат със един точен удар повече от вас.. Тука трябва да поработите.. Защо днеска стана ама утре това могат да са 2 гола във вашата върта.. Има още какво да се желае.. Ще видим дали ще надградите..
SuperMario
на 14.02.2026 в 17:58:13 #41Днешният мач на ЦСКА не съм го гледал и няма как да дам мнение.... Достатъчно са мачовете, които съм изгледал обаче, в които Христо Янев е бил треньор - ЦСКА, Пирин, Ботев Вр. и контроли в зимната подготовка. И без да съм гледал днешният мач, за мен е пределно ясно какви са му треньорските възможности - тях вече съм ги коментира в няколко поста. За мен дилемата е не качеството, което добавя Ицата в играта на отбора - то ми е ясно най малко от треньорството му в Ботев Вр. По-интересното за мен е, как така изведнъж собственици на отбори в българското първенство, на които отборите им спокойно могат да бият сегашния ЦСКА (и ги биеха), изведнъж започнаха да "падат", като играят "Ганкиното" на новия собственик наЦСКА. Да не мислите, че е случайно, че Цеката освободи треньора си Иван Стоянов, за да сложи на негово място още по-големия некадърник Алвеша? И то точно преди мача с ЦСКА?! Само глу,пак може да направи такава стратегическа грешка, а Цеката не е такъв! Знаят се и бизнес връзките на собственика на Арда, турчеещият се ци,ганин Яшар с предишния (джуджето) и сегашният собственици на ЦСКА (влизате в Нета и проследявате бизнес преплитанията им). Най учудваща обаче е метаморфозата при собственика на Лудогорец, който дори открито и в прав текст се скъса да хвали и да се "възхищава" от новият собственик на ЦСКА - "бивш" наемен килър - на всичко отгоре осъден на 10 г. за поръчителство на убийство! Какво е влиянието на новия "соПственик" на ЦСКА над собствениците на останалите отбори? Взел им е страха със страховитото си влияние над "мутренския" контингент, който "контингент" вече се изяви в случая с шестимата "самоУбити" край Петрохан? Или пък влиянието върху икономиката и политиката на неговия Бос (#Кой), който го е инсталирал като собственик на ЦСКА, за да продължи "делото" на джуджето по препиране на мангизи?! Каквито и да са причините - внезапният "възход" на второкласния ЦСКА, който в началото на миналия полусезон беше в трагично състояние, но незнайно как изведнъж по-силини и по-обиграни отбори и с по-добри играчи отбори започнаха съшо незнайно как да падат, за да дотикат ЦСКА до второто място! А защо не след като Левски отпадна от купата, още тази година собственика на Лудогорец да им поднесе на тепсия и купата - и не само купата, а защо не и титлата?!