
Изпратихме силен сигнал на България и Румъния, че европейските средства трябва да се управляват по подходящ начин.
Това отбеляза председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу, цитиран от БТА, във връзка с публикуваните от комисията доклади за двете страни.
България и Румъния изминаха дълъг път през последното десетилетие.
Първите 18 месеца от членството им в ЕС са ползотворни както за тях самите, така и за Европейския съюз, каза още той,
Нашата задача сега е да се укрепи този напредък, допълни той.
Докладите са проверка на реалността - те показват, че както българското, така и румънското правителство, трябва да ускорят усилията си по посока на правната реформа, борбата с корупцията и, в случая с България, с организираната престъпност.
И двете правителства признават, че трябва да покажат на своите граждани и на другите страни членки на ЕС, че се отнасят сериозно към осигуряване на добра работа на съдебната система и към борбата с корупцията.
Докладите показват, че институциите и системите в двете страни са изградени, но трябва да бъдат постигнати осезаеми резултати в разследването, преследването и съдебното преследване на корупцията по високите етажи на властта и организираната престъпност, изтъква още Барозу.
Освен това Европейската комисия изпрати силен сигнал, че европейските фондове трябва да бъдат управлявани по подходящ начин.
България и Румъния могат да разчитат на пълната и активна подкрепа на Европейската комисия по пътя им към по-нататъшен напредък, допълва още председателят на ЕК.
Kingston
на 24.07.2008 в 07:55:16 #5Щото на някой в министерствата им дреме за техния сигнал.... умници
пеше
на 24.07.2008 в 00:27:44 #4За тъпите комунисти сигнала не е никак ясен. Дано народа да е на ясно какво трябва да направи с тези крадци.

ФАЗАН
на 23.07.2008 в 23:00:39 #3Тия ЕвроПОМИЯрИ са по-големи измамници и комунисти от НАШИТЕ ПЪРШИВИ КОПЕЛЕНЦА
Bilbo
на 23.07.2008 в 22:11:28 #2Аре бегай в СССР, кат не ти харесва ЕС, бе!
Bilbo
на 23.07.2008 в 21:10:56 #1Да бяхте изпратили кроше на Станишеф и Гоце -- по-добре!