Премиерът Бойко Борисов е бесен на финансовия министър Симеон Дянков заради изказванията му тази сутрин пред БиТиВи.
Оценки за министрите мога да давам само аз и Изпълнителната комисия на ГЕРБ. Това заяви в Разградко Борисов във връзка с негативна оценка, дадена от Дянков за колегата му Мирослав Найденов, информира БНР.
Ако си е позволил наистина да дава оценка на министър Найденов, той ще си отиде преди него, заяви министър-председателят и добави: „Ние цяла година обираме негативите на финансовото министерство и на Симеон Дянков, а министър Найденов се справя прекрасно. Оценката ми за всички министри е прекрасна."
Премиерът уточни, че парите, които усвои Министерството на земеделието и фонд „Земеделие" са с 55% повече от предишната година: „В земеделието влязоха милиарди, докато не мога да кажа същото за Министерството на финансите."
Истински се надявам да не е казал такава глупост, защото много бързо ще се оправя с него, ако е казал подобно нещо през главата ми, категоричен бе Бойко Борисов.
Припомняме, по време на сутрешния блок финансовият министър заяви: „С министър Мирослав Найденов ми е най-трудно, с него сме имали доста дрязги заради дисциплината. Найденов скоро ще спре да говори по начина, по който го прави. Не е моя работа да сменям М. Найденов."
Министърът отново се изрази саркастично към спорните инициативи на стандарти за храните, които преди време самият той определи като чист PR.
Според Дянков при Тотю Младенов има огромна промяна, той е разбрал, че правителството е център-дясно. Освен това финансовият министър призна, че по негово настояване си е отишъл предишния министър на транспорта Александър Цветков и след назначаването на неговия приемник - Ивайло Московски, реформите в транспортния сектор и по-специално в железниците са тръгнали.
"Има и няколко прекрасни министъра като Нона Караджова, Свилен Нейков," допълни той.
Критиките си към изказанията му Бойко Борисов направи, след като преряза лентата на рехабилитиран пътен участък и ново кръгово кръстовище в Разградско. Проектът, по който те са изградени, е част от ЛОТ 3 и включва участъци от пътищата „Исперих - Дулово", „Попово - Дралфа", „Дралфа - Чудомир", „Варна - о.п. Добрич", като общата рехабилитирана дължина на отсечките, част от които са на територията и на област Търговище, е близо 46 км.
„Това кръгово кръстовище е поредния рехабилитиран участък, който откриваме в този регион", заяви министър-председателят.
От своя страна регионалният министър Лиляна Павлова пожела безаварийно шофиране и по-малко пътнотранспортни произшествия, като уточни че откакто е изградено кръстовището няма нито един инцидент в този район. Участъкът е с натоварен трафик и множество тежки катастрофи и смъртни случаи през годините, което наложи изграждането на новото съоръжение.
USD
CHF
GBP
dddddd
на 29.12.2011 в 15:34:16 #37Big Papa tm | 29.12.2011 17:31 Ако исках да ти спомена за негрите, щях да ти извадя данните за безработицата в Испания. Тези цифри сами по себе си не значат много, още по-малко пък зависи от кмета колко ще са безработните в областта. Освен да ги назначи всички в "Чистота".

dddddd
на 29.12.2011 в 15:27:23 #36Big Papa tm | 29.12.2011 17:23 А къде положението става все по-хубаво? Бъди сериозен, още малко ще заредиш как Сергей и БСП увеличават пенсиите, а фашистите ги намаляват.
ДЕДО ЛАЗО
на 29.12.2011 в 15:22:20 #35Феномена “Вучката” в най-висока степен можем да видим като модел на начина, по който функционира политиката у нас.
dddddd
на 29.12.2011 в 15:20:23 #34Big Papa tm | 29.12.2011 17:18 Твоето с безработицата в Северозападна България какво е? Или преди Борисов там беше земен рай.

dddddd
на 29.12.2011 в 15:17:38 #33Big Papa tm | 29.12.2011 17:14 Изчакай още една седмица да свърши Търговския регистър. Тогава можеш да обявиш, че Борисов е закрил 400 000 еднолични търговци.
dddddd
на 29.12.2011 в 15:15:40 #32Имаше едни торбалани, дето вещаеха умрели от глад и студ зимата на 2010, после на 2011, но за техен ужас това не се случи. Костов и Гей дори забравиха да си дадат прогнозата за сегашната много тежка зима, че станаха смешни с техните апокалипсиси.

ГРУгаря КостоФ
на 29.12.2011 в 15:15:24 #31Big Papa tm КУРВОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО
ГРУгаря КостоФ
на 29.12.2011 в 15:13:02 #30Убии големия Мангал спаси Тролей

dddddd
на 29.12.2011 в 15:09:57 #29ARROGANT | 29.12.2011 17:02 Финансовият министър винаги трябва да се изказва колкото може по-оптимистично, това е част от работата му, заради самите пазари. Но по-важното е, че е прав. Голямата криза може да не е минала и да не мине скоро, но овладя финансите на България. Защото същите Гей и Орешарски така хубаво бяха засилили държавата надолу - неизплатени два милиарда към бизнеса и бюджетен дефицит от 4 милиарда за 2009, при заложен ръст 5% от Орешарски, защото лъжеха най-нагло, че криза нямало и е време да се вдигат пенсии и заплати. Дянков свали дефицита и то без да вдига данъци. Така че най-тежкото и най-голямата опасност да се сринем мина средата на 2010, за което Дянков е прав.
bloodone
на 29.12.2011 в 15:04:23 #28ARROGANT | 29.12.2011 16:48, Извърташ нещата. Това от което тръгна спора не беше колко е плащано преди, а какво ще става или можеше да се случи В БЪДЕЩЕ. Станишев заяви, че ако беше преизбран, щеше да бори кризата чрез заем от МВФ. Тези пари отново щяха да се израсходват нецелесъобразно. Не ми пука дали премиерът ще се казва Станишев, Борисов или ако щеш Свети Георги - интересува ме да не се теглят повече заеми, защото в крайна сметка аз и другите трудещи се в тази държава ще го изплащаме накрая. Ако падне Дянков е почи сигурно че замесникът му ще е популист, който да тегли заеми. За такъв заместник - Не МЕРСИ! По-добре с Дянков...
dddddd
на 29.12.2011 в 14:50:09 #27ARROGANT | 29.12.2011 16:48 Така се е паднало във времето. То по времето на Станишев се падна и да ни приемат официално в ЕС, въпреки него и с триста зора.
Велислава Дърева
на 29.12.2011 в 14:40:29 #26Хер Мамут гледам ви и не мога да проумея какви морални недъзи са довели до това да си слагате за аватар човекът убил десетки милиони хора и неговото куче? Какво става с българския народ, нима вече реабилитирахме фашизма? Защо не, след като вече ни управляват фашисти по икономически убеждения в лицето на Дянков, съвсем скоро ще сме свидетели на Втори Холокост, само че този път срещу всеки представител на будната съвест и смелата гражданска позиция!
dddddd
на 29.12.2011 в 14:34:01 #25ARROGANT | 29.12.2011 16:31 Вярно е, защото БСП бяха в коалиция и някак си устискаха да не крадат чак до 2008 година. Следваха програмата на Велчев за външния дълг. Как са издържали толкова много и аз не знам. Но да говориш, че Станишев бил изплатил чужди дългове, хайде няма нужда.
ГРУгаря КостоФ
на 29.12.2011 в 14:32:57 #24Хер Мамут интерсува нма преди няколко дни БИГ ПУТЬО не бяха ли го закеркенечели на некво обръщало на тролея полицаите
нещо си навирал в ануЗа терантите на тролея ли кво беше
припомни 
dddddd
на 29.12.2011 в 14:29:00 #23ARROGANT | 29.12.2011 16:24 Едно от положителните неща на смотаняка Дянков е, че поддържа линията да не ни вкарва в нова спирала от заеми към МВФ. Ааа, ще се сетиш, но Сергей е на друго мнение, защото мисли за народа.
dddddd
на 29.12.2011 в 14:27:32 #22bloodone е много прав колко им е акълът на червените. Първо Миков обяви, че трябвало да се вдигнат доходите с парите от резерва, след няколко минути се усети каква глупост е истърсил и обяви, че имало и други начини. Сега Сергей щял да вдига доходите със заем от МВФ. Изплащали били дългове. Социалистите освен да крадат и да правят дългове друго не могат. Точно Гей, дето му спряха всички фондове ще оправи нещата.

sheitan
на 29.12.2011 в 14:27:15 #21Башбакан Б.Борисов пак разиграва някакви циркове, но всичко е целенасочено ;) Та за баса-навити (100лв. че няма да натупа Дянката преди уволнявката)
ГРУгаря КостоФ
на 29.12.2011 в 14:25:10 #20Хер Мамут | 29.12.2011 16:07

ГРУгаря КостоФ
на 29.12.2011 в 14:23:48 #19ARROGANT | 29.12.2011 16:17 Нещастно,неграмотно момченце гербеджийче! Станишев никога НЕ Е взимал заеми от МВФ! Напротив, той изплати и последната вноска от вече преди сключения от други заем. Преди да се плюнчиш, направи си справка! Хахахаха нещасник ами как да вземе като не му даваха и го изрязаха от всякъде станишката бе бурсук агогантски нали ако му бяха дали и Хидроинженера братко и батко щтяха да станат милиардери като костоф

bloodone
на 29.12.2011 в 14:23:21 #18ARROGANT | 29.12.2011 16:17 1-во безпариен съм така ми говориш на изуст - винаги гледам обаче по-малкото зло 2-ро отдавна съм минал възрастта, която ми даваш - така че пак ми говориш на изуст 3-то ако си беше направил труда да прочетеш няколко поста по-нататък, вместо да ми реагираш първосигнално като селяндур щеше да разбереш за какво говоря, но нека ползвам твоите думи "Преди да се плюнчиш, направи си справка!"