Преди две години на тази дата ГЕРБ постигнаха страхотна изборна победа, като малко им остана да спечелят абсолютно мнозинство и да управляват на „спокойствие".
730 дни по-късно общественото ни пространство посреща „юбилея" раздвоено (както винаги - силно любещо и мразещо).
Появи се фейсбук група с „еретичното" предложение днес да е „Ден без Бойко Борисов". Донякъде разбираме инициаторите - темпът, с който премиерът ни инспектира и открива най-различни видове обекти е уморителен не само за медиите, но и за читателите.
Ние обаче не сме склонни да „пуснем" точно днес Борисов в платен отпуск. Днес е важен ден - преполовява се мандатът му, сиреч удобен момент за равносметка и анализи. И най-вече - моментът, в който трябва да се чуе „гласът народен".
Затова ви каним във форума под този текст да изразите мнението си и оценката за двете години на Бойко Борисов и ГЕРБ. Знаете, тук може да се каже и напише всичко.
Все пак, молим за разбиране - откровени цинизми, вулгаризми, спамове и постинги не по темата ще бъдат изтривани.
Всичко най-интересно от мненията ви - официално, прошнуровано и прономеровано, ще бъде изпратено с писмо на министър-председателя, като част от стремежа ни да подпомогнем следващите две години управление.
Говорете Му!
USD
CHF
GBP
liubomir4o
на 05.07.2011 в 16:24:12 #144Абе хора незнам откъде се включвате. хвалите правителството ама никави факти не посочвате. Били постигнали значителни резултати какви. Посочете ги.......... Освен едни еврофондове аз друго невиждам. И там основната заслуга не е тяхна. Успях да прегледам повечето коментари нито един факт реално не видях. Били сатбилизирали държвата - Ами тя преди ГЕРБ беше в пъти по-стабилна. Създадоха ли усещане на хората че се движим в правилна посока -не Всички проучвания сочат че хорат мисля че нещата стават по-зле. Създадоха ли усещане че правителството има план който се следва -не напротив всичко се работи на парче и цари истиски хаос. По сигурни ли се чувстват хората -не Виждат ли се реформи които да се правят -почти не. Е кави успехи има тогава това правителство
icomaestroto
на 05.07.2011 в 15:59:54 #143Наско ,а ако не се изгради ПАК нищо този път кой ще е виновен????П.П. Случайно преди 2-3 дни чух случаен разговор м/у 2-ма човека на центъра.Единия пита -Виждаш ли някаква светлина в тунела,а другия отговори -Не! Това бяха хора добре облечени които явно не чакаха на една заплата.
Atanas Kovachev
на 05.07.2011 в 15:55:08 #142Изключително добри и положителни 2 години на управление! Независимо от факта, че ГЕРБ дойдоха на власт в най-тежките възможни времена и условия, те успяха да стабилизират държавата и да постигнат много значими резултати! Искрено вярвам, че следващите 2 години ще бъдат далеч по-успешни, тъй като вече има една стабилна основа върху, която да се гради!
idiabg
на 05.07.2011 в 15:48:54 #141nakrul | 05.07.2011 17:31 -------------------------------- Е ти искаш комунизъм бре... Ами замисли ли се как частниците ще мамят и работниците, и държавата?...

KAKA PENA
на 05.07.2011 в 15:48:32 #140http://www.youtube.com/watch?v=GevwWq7LJag
idiabg
на 05.07.2011 в 15:46:21 #139дядо Илия | 05.07.2011 17:30 ---------------------------------- Дядоооо: България GDP - real growth rate: 0.2% (2010 est.) -5.5% (2009 est.) 6.2% (2008 est.) Беларус GDP - real growth rate: 7.6% (2010 est.) 0.2% (2009 est.) 10.2% (2008 est.) Германия GDP - real growth rate: 3.5% (2010 est.) -4.7% (2009 est.) 0.7% (2008 est.)

divineshadow
на 05.07.2011 в 15:40:40 #138Управлението, на герб оправдава напълно моите очаквания, не стават чудеса както се надяваха хората, пермиера се опитва да си гледа работат както и неговите министри. Естествено като управляващи върху тях се изсипва купища помия, все пак това е работата на опозицията, но "Бат Бойко" не се оставя лесно на "злите БСП и Костовиски езици" , Държава като общо е стабилна и върви по-добре от колкото при 3-5-8 (балато) коалицията. И въпреки че на предишните избори гласувах за друга партия, ако днес имаше избори бих гласувал с две ръце за ГЕРБ, (но това не означава че ще гласувам за техен президент!)
icomaestroto
на 05.07.2011 в 15:37:16 #137Ще ти обесня просто.Никой не ги е спрял да работят но като има кой да им дава от нашите пари и държавата да свършва до началото на кварталите им това е държавна политика.Например защо детските не са във вид на данъчно облекчение ,а на парче?Като по този начин ще се помогне на хората които работят.Защото това е държавна политика.Държавната политика я определя правителството и в частност министър-председателя(или поне той носи отговорност(ако ли в бг това да е илюзия))Ще го кажа така:Топлата вода и колелото са открити мноооого отдавна това,че българското правителство не ги ползва не означава че ги няма само че не им изнася!Това е достатъчно ако го разбереш добре ако не значи не искаш и за мен е напълно излишно да се занимавам с теб.
toma
на 05.07.2011 в 15:36:16 #136Най-доброто правителство от 1989 година насам. Още два мандата и България ще заприлича на държава.
KAKA PENA
на 05.07.2011 в 15:32:57 #135Говорете тихо http://vbox7.com/play:06acf3af
nakrul
на 05.07.2011 в 15:31:51 #1341. Образование: 1.а. Високо качество 1.б. Високи заплати 1.в. Висока дисциплина (досие за поведение, което да се използва при кандидатстване за работа) 2. Здравеопазване: 2.а. Единна система между всички болници/частни клиники/поликлиники, в която да се вписва абсолютно всичко за един пациент от причина за посещение, през ниво на обслужване, коментар на лекар, до какво лекаство са му продали в аптеката с възможност за оплаквания от пациентите 2.б. Електронен болничен талон 3. Култура: 3.а. Цензуриране на чалгата 3.б. Двоен ДДС за всичко изкарано от чалга 3.в. Инвестиция и подпомагане на БЪЛГАРСКО кино, музика (без чалга), народни танци и т.н. 4. Икономика и бизнес: 4.а. Спиране на банковите своеволия 4.б. Инвестиране в български технологий 5. Правосъдие 5.а. ЧИСТКА
дядо Илия
на 05.07.2011 в 15:30:12 #133Това,че обноските му не са като на царя не означава нищо,въпреки,че би било по-добре да са по-изискани.Напоследък усещам,че и аз бих постипил като ББ в някои ситуации в нашата държава и ми се струва,че нещата ще се оправят.Най-важното е,че не се допусна драстично икономическо спадане на икономиката както в много други държави.Червените предричаха, че това лято няма да има никакъв разтеж,а и не само те- СДС,Тренчев и сие,кр.Петков и др.,а то взе,че се случи.Лошото е ,че ние не разбираме,че капитализмът върви добре ако всеки помага за бизнеса на всеки,а не като при соца - всеки самостоятелно опитва да пробие системата - я с някой братовчед,я с някой приятел .Желая успех на всички!
badboyR9
на 05.07.2011 в 15:26:05 #132Icomaestro, Неуместен Сарказъм му се вика на твоето изказване! Пробвай пак може и да се получи нещо по-добро
icomaestroto
на 05.07.2011 в 15:21:50 #131Регистриран на: 08.06.2011, 09:38 312. badboyR9 | 05.07.2011 17:15 По принцип не знам даже защо пиша тук, някакви политически дебати ми липсват явно Съмнявам се , че някой ще прогледне след като прочете нечие мнение, аз пиша за да изразя подкрепата си към това правителство и в частност премиера. Тоест искам хората които са на същото мнение да знаят, че не са сами и искам да упражним заедно правото си на глас. Кой прав и кой крив ще видим. Иначе харесвайте който си искате. Много важна стъпка е циганите да бъдат впрегнати да работят. Това е посланието ми към премиера " Г-н Борисов Впрегнете ги по един или друг начин" ========================================================== Ами той премиера вече те е чул бе!Преди няколко дни един приятел се прибира от пазара и вика ей пълно с цигани и можеш да си купиш каквито искаш цигари и полицаите не ги закачат.А аз от известно време гледам стадо циганки да разхождат едни метли по улицата ако им плащаше лично ти едва ли ще е така но нали харчим общи пари......
liubomir4o
на 05.07.2011 в 15:19:17 #1301. Човек от миналото си не може да избяга, съответно важното е какво прави в момента 2. Идеята е доста ясна но ето кратко обяснение: Бойко е егоцентрист но и работохолик, съответно с каквото и да се е занимавал той има необходимите качества и намерения за да постави основите на бъдещо цялостно подобрение в тази Страна ( т.е може да я превърне в Държава а и го иска, което не е за подценяване) 3. Няма линк, Оценката е Моя Поздрави -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Прав си човек от миналото не може да избяга ---а защото се опитва да бъде даже жертва на това минало. Сутринта анти комунист и приказката за дядото вечерта прославя управлението на Тато 2. Работохолик---- Това дори не е качество. От него не се очаква да е работохолик. Дори може да не работи. За него е важно да има добър екип който той да управлва добре. Каква кадрова политика има това правителство да припомнямн ли? Трима министри на здравеопазването сменени, Калинка, Румито Желева...итн. Моята лична оценка за ББ . Ниско образован човек който дори се хвали с това. Изключително его (Азът е поставен на първо място - изключително лошо качество за всеки един ръководител на група хора). Нарцисизъм граничещ с патологията. Старание да създава впечетлението на непогрешимост и дори божественост - поставяики се над всички други стълбове и устой на обществото -праламент, съд,журналистика...........аз съм отгоре. Извинявайки всичките си гафове с какво ли не предишните, кризата, комунистите, лошият матерял............ Човек които създава изкуствено проблеми и после си ги решава. Сутринта уволнява вечерта възстановява. Непракъсната смяна на мненията. Това води само по себе си до усещане на пълен хаос. Това са посланията които виждам аз.
anny
на 05.07.2011 в 15:18:42 #129Трябва да сме доволни, че имаме такова правителство, което не си мълчи, а действа и отреагира бързо когато трябва разбира се !
badboyR9
на 05.07.2011 в 15:18:31 #128Arrogant, Ти четеш това което е изплувалоо в общественото пространство, а аз се базирам не само на него , но и на мнението на хора близки до премиера, които мисля го познават по-добре. Както и на личните си впечатления. Дано аз да съм прав все пак
badboyR9
на 05.07.2011 в 15:15:18 #127По принцип не знам даже защо пиша тук, някакви политически дебати ми липсват явно
Съмнявам се , че някой ще прогледне след като прочете нечие мнение, аз пиша за да изразя подкрепата си към това правителство и в частност премиера. Тоест искам хората които са на същото мнение да знаят, че не са сами и искам да упражним заедно правото си на глас. Кой прав и кой крив ще видим. Иначе харесвайте който си искате.
Много важна стъпка е циганите да бъдат впрегнати да работят. Това е посланието ми към премиера " Г-н Борисов Впрегнете ги по един или друг начин" 
mind twist
на 05.07.2011 в 15:15:07 #126По-добро правителство не сме имали! Дано спечели следващия мандата с над 50% мнизинство а БКП и останалите измекяри отпаднат.
liubomir4o
на 05.07.2011 в 15:01:40 #125Алтернатива винаги има. Това правителство има мнозинство в парламента нещо което не се е случвало отдавна. Можеше да направят реформи промени. Какво беше направено едно нищо. Предишните правителства управляваха в коалиции което неимоверно по-трудно и прожда и корупция и какво ли още не. Просто е неизбежно. И правителството на НДСВ и това на тройната коалиция се справяха по-добре казвам го с абсолютното съзнание на човек който сравнява обективни показатели. Не мога да сравнявам това кой какво е обещал и какво намерение е имал
. Защотот това е точно работата на това правителство.
Дайте една сфера на живота която е по-добре от преди 2 години.