Президентът Румен Радев и съпругата му Десислава Радева ще присъстват на световноизвестния Новогодишен концерт на Виенската филхармония в златната зала на "Музикферайн", съобщават от президентството.
Във Виена за първия ден от новата 2018 година държавният глава ще бъде по лична покана на федералния президент на Република Австрия Александър Ван дер Белен. Той е отправил поканата си още през септември т.г. в Малта по време на форума на групата "Арайолуш". Тогава двамата държавни глави проведоха своята първа двустранна среща.
Датиращ от далечната 1939 година, новогодишният концерт на Виенската филхармония е признат като един от най-известните новогодишни концерти за класическа музика в света, който събира видни представители на виенското общество и почитатели на творчеството на фамилия Щраус от цял свят. Излъчва се на живо по телевизиите на близо 100 държави, като събира милиони зрители.
Във Виена държавният глава Румен Радев ще проведе работна среща с австрийския президент Александър Ван дер Белен и президента на Република Естония г-жа Керсти Калюлайд в контекста на срещата на "Триото" на председателството на Съвета на Европейския съюз
USD
CHF
GBP
halo
на 29.12.2017 в 13:00:41 #3Г-н Иванов, просто съм впечатлен от Вас. Грешката я видях "на секундата", но ме впечатли Вашият начин на изказ, признавам си честно. Съдейки от втория Ви пост имам впечатлението, че Вие познавате дипломатическия протокол, защото защитата на дамата е много елегантна. В тази връзка за чия сметка е присъствието на дамата там? За г-жа Мей не сте прав, тя просто може да изяде и изплюе "нашата дама" без да и мигне окото. По въпроса за цветята какво е Вашето мнение --> какъв букет да подаря на г-жа Нинова (придружен с картичка разбира се)?
Е, многословието тук (все пак е форум, не сме на прием или разходка ) не е на почит.
Отдавна не съм правил толкова дълъг пост, но Вие сте виновен.
Уточнявам, НЕ съм направил тройна правописна грешка в ника си.
Бъдете здрав и усмихнат, наздраве!
П.П. С удоволствие ще си разговарям с Вас, но трябва да сме по-кратки.
halo
на 28.12.2017 в 21:34:21 #2dimitar-ivanov-T3qq0Aba, съгласен съм с всичко, но изрично съм посочил тризвездния генерал, което Ви е убягнало. Съжалявам, старая се да бъда кратък.
halo
на 28.12.2017 в 15:59:22 #1"Генерал Деси" пред обществото във Виена...