
Всеки трети българин - мобилен
Българинът още се чуди добро ли, зло ли иде
"Труд" обръща внимание на невероятните обвинения: Никола Филчев убил адвокатка, бил направил нов списък за убийства. Главният прокурор Никола Филчев лично развъртял кухненски сатър и в момент на умопомрачение убил ямболската адвокатка Надежда Георгиева. Нещо повече – Филчев съставил списък на своите противниците, които следва да бъдат ликвидирани физически, и прокурорът Николай Колев бил номер 1. В това се състоят обвиненията, отбелязва изданието.
Ниска жена на средна възраст с бяло палто обикаля множеството, изпълнило църквата “Света Неделя” за опелото на прокурора Николай Колев и раздава 4 листа с подобен текст. Жената се казва Грейси Симова и е съпруга на скандално известния моряшки синдикалист Пламен Симов, уточнява "Труд".
В документ, съчинен на 31 декември 2002 година, г-н Симов твърди, че всичките тези чудовищни и кървави тайни му споделил не някой друг, а покойният магистрат Колев. Според изявленията на Симов Колев му съобщил всичко на 28 декември сутринта.
Същият ден към 18.45 наемни убийци разстреляха висшия магистрат, припомня изданието.
Към 11 часа в деня на убийството Колев и Симов се срещнали пред сградата на Върховния административен съд, допълва "24 часа". Тогава прокурорът уведомил синдикалиста, че ще иска имунитета на заместник-главния обвинител Христо Манчев и колегата му Бойко Найденов.
"24 часа" отбелязва, че бившият заместник-шеф на СДС Едвин Сугарев продължил да скандализира с твърденията си, че Никола Филчев стои зад убийството на Колев. Сред 200-та души на поклонението в “Света Неделя” се открояваха т.нар. антифилчевисти, изтъква "Труд".
Вестникът цитира и един от присъстващите магистрати : “Не желая да коментирам този цирк, който се разиграва около ковчега на нашия колега. Кой, ако не прокурорите в България, работи само с безспорни доказателства, какви са тези подхвърляния от Симов, Сугарев и компания – казано, чуто, подхвърлено...”, възмущава се неназованият магистрат пред "Труд".
Ако Никола Филчев е “насякъл лично с домашен сатър” адвокатката Георгиева, както пише Симов до Националната следствена служба, той или има двойник, или е овладял тайните на телепортацията. До този извод стига "Труд" съпоставяйки фактите по делото и маршрута на главния прокурор.,p> Ямболската адвокатка е убита в късния следобед или вечерта на 26 февруари 2000 година. По това време главният прокурор е в Либия. Защо тогава Пламен Симов тиражира масово тази клевета? Защо Едвин Сугарев тръби наляво и надясно за “връзката между Филчев и смъртта на Надежда Георгиева”, пита "Труд".
Засега отговорът е – Мистерия! Опитите да се персонализират проблемите на съдебната система са подменяне на основните въпроси за съдебната реформа, категоричен е заместник-шефът на НДСВ Даниел Вълчев пред "24 часа". Депутатът отказва да коментира изказвания, които са в дъното на атаката срещу главния прокурор, но заявява, че оставката на Филчев би било лош знак за състоянието на системата, и на процесите в България.
"24 часа" е впечатлен от увеличане на броя на абонатите на Джи Ес Ем операторите у нас. 350 000 са с нови Джи Ес Ем-и за Коледа, така всеки трети българин става мобилен, а това на практика означава 2 млн. и 600 хиляди, заключава изданието.
Към впечатляващите цифри "24 часа" прибягва и броя на кратките съобщения SMS, изпратени около Нова година – 12 млн. за 2 млн. лева. Според "Стандарт" рекордният брой отчетени съобщения от операторите е 7.5 млн. съобщения, но това не намалява ефекта, защото цифрата далеч надвишава броя на картичките, пуснати по пощата.
Премиерът Сакскобурггоски лично чете всяко писмо в чувалите с коледни и новогодишни пожелания, пристигнали в дома му във “Врана”, разкрива "Труд". Симеон най-много се радвал на купищата рисунки и стихотворения, които получил от деца от цяла България. Основните пожелания били за издръжливост и здраве. От мерки за сигурност всички писма се събират в чували, за да минат през скенер.
Във “Врана” все още обмисляли как да отговорят на многобройните честитки. Премиерът държал да го прави лично, но нямало да може да насмогне, съобщила пред "Труд" Галя Дичева, личният му пресаташе.
За първия работен ден Симеон Сакскобургготски пристигна на “Дондуков” 2 с куфари направо от резиденцията си “Царска Бистрица” в Боровец, съобщава "Стандарт". Премиерът работи и по празниците, той си взе куп преписки, обяснил говорителят на правителството Димитър Цонев.
За разлика от него една трета от министрите продължават ваканцията си, изтъква вестникът. Народът работи, министрите – не, недоволства "Труд".
Българинът още се чуди добро ли, зло ли иде, пише изданието по повод "Каква ще бъде новата година” - традиционно задавания въпрос от Галъп Интернешънъл. Ние все повече и повече преставаме да сме оптимисти, посочва "Труд".
Кой недостатък най-много ни пречи? пита в същото издание поетът Иван Динков. “Един от фаталните недостатъци на българите е този, че едновременно са българофили и българофоби. Така мечтаната евроинтеграция ни бяга заради националния си инстинкт, смята поетът.