За над 1 милион лева са нанесените щети след пожара в читалището "Яким Десподов" във врачанското село Гложене. Това заяви пред БНР кметът на селото Петко Петков.

"Няма нищо здраво останало. Това читалище беше дом на цялото село, историята на селото беше. Тук се случваха всички наши мероприятия. Оттук тръгваше общественият ни живот", сподели Петко Петков.

Кметът допълни още, че ще бъде направена дарителска кампания за възстановяване на читалището и ще се разчита и на помощ от държавата, и от спонсори.

Припомняме, че вчера, 15 август, сградата на читалището в Гложене пламна след разраснал се пожар от съседния офис на земеделска кооперация. Три пожарни екипа се заеха да потушат огъня. При инцидента нямаше пострадали хора.

Пламна читалището в Гложене

Пламна читалището в Гложене

При инцидента няма пострадали