Обединението за ислямското развитие и култура в Смолян няма да обжалва решението на Комисията за защита от дискриминация по случая с двете ученички със забрадки.
Това съобщи председателят на организацията Ариф Абдула, цитиран от БНР. Срокът за обжалване на решението на Комисията изтича на 14 август.
Припомняме, че Комисията за защита от дискриминация реши, че няма проявена дискриминация от страна на директорката на професионалната гимназия по икономика "Карл Маркс" в Смолян Мария Томова.
Двете ученички Михаела и Фатме посещаваха училището забулени независимо от това, че е въведена задължителна униформа.
Директорката поиска от тях да спазват ученическата униформа, след което Обединението за ислямското развитие и култура внесе жалба в Комисията за защита от дискриминация. Мотивите бяха, че са нарушени религиозните права на момичетата.
В края на месец юли Комисията излезе с решение по казуса. Сега ученичките ще трябва да се съобразят с него и ще трябва да свалят забрадките или да сменят училището.
don
на 09.08.2006 в 21:12:37 #2Да ходят в ислямския свят, откъдето са дошли изродите , които ги подтикват към такава свинщина! В БГ трябва да се забранят религиозните символи в училище, както направиха във Франция! Не сме Афганистан, не сме нито Ливан, нито Иран!
очевидец
на 08.08.2006 в 19:06:43 #1Свободни места има в 134 училища които допускат със забрадки в Ливан,Ирак,Иран,Сирия отивайте там млади ислямиски с букет и цветя ще ви изпратим на аерогарата ,а там ще ви посрещнат с нужното уважение