Повече от половината от клиентите ни не са в състояние да платят задълженията си в рамките на 3 месеца.

Това каза Йозеф Пенц от Управителния съвет на И Ви Ен Топлофикация, цитиран от радио Пловдив.

До 14 април дружеството е събрало от абонатите си 18 милиона лева. Задълженията към "Топлофикация" остават обаче още 20 милиона и 700 000 лева.

Въпреки голямата сума от И Ви Ен отчитат покачване на събираемостта от 34 на 43 %. 2 милиона лева са събрани през зимните месеци.

Фирмата се е снабдила с 4660 изпълнителни листа и след края на април ще предяви вземанията си, ако дотогава длъжниците не платят.

До края на месеца И ви Ен ще подпише нови договори с топлинните счетоводители.

През 2009 година се предвижда създаването на общи каси за плащане на ток и парно.