Тюркоазени води и бели като брашно пясъци, екзотична флора и непозната фауна. Новото, набиращо скорост риалити "Островът на 100-те гривни" по bTV, посрещна играчите със спиращи дъха гледки от филипинската провинция Карамоан и динамични игри, и приковава зрителите пред екраните от понеделник до четвъртък в 20.00 часа. Малкият остров, на който заживяха участниците, е единственото място в света, на което гнезди невероятната птица Калао, известна още като птица носорог, заради нетипично големия си клюн. В джунглата тук расте и най-сладкото манго в света - несравнимо с нищо, което сте опитвали преди. Как тази райска картинка би могла да крие неподозирани заплахи?
Температурата от 35 градуса и влажността над 90% са само неприятни подробности на фона на тропическите животни, на чиято територия си неканен гост. Ето защо създателите на "Островът на 100-те гривни" правят всичко, за да осуетят срещата между участниците и опасните обитатели на Филипините. Преди всяка игра в измамно красивите води, където се срещат всички нюанси на синьото, се гмуркат местни хора, за да извадят най-страховитите жители на океана. От техния улов и от някои насекоми на сушата могат да те побият тръпки:
Кораловата змия. Една от най-отровните змии в света се крие в тюркоазените води на Тихия океан край бреговете на Филипините. Този вид излиза да се храни рано сутрин, затова участниците в "Островът на 100-те гривни" са предупредени да не се къпят по това време. Змиите на сушата пък често се маскират като безобидни клонки и тропически треви. Ако не внимаваш, клонът ще те ухапе.
Източник: bTV
Кубомедуза. Една от най-отровните медузи на планетата също обитава топлите крайбрежни води на Филипините. Тя е характерна с малкото си, почти незабележимо тяло и много дълги отровни пипала. Ужилването рядко причинява смърт, но болката може да бъде непоносима и много продължителна. Една от участничките в "Островът на 100-те гривни" - нутриционистката Ина, вече усети парването й върху ръката си.
Пясъчни бълхи. Тези малки твари не се различават много от познатите им братя. Условията, в които се случва ухапването обаче, са ключови. Когато се налага да прекарваш нощта на плажа, възможността да бъдеш ухапан от пясъчна бълха е доста голяма. Ухапаното място става леко подуто и много сърбящо - дотук нищо непознато. Продължителното почесване може да причини раничка, което вече е голям проблем на място с 97% влажност на въздуха. Раната може да не заздравее с месеци. Ако не поддържаш висока хигиена, което е трудно, когато участваш в екстремно риалити, множество непознати за тялото микроорганизми влизат в разкъсаната кожа и причиняват инфекции, които пък от своя страна могат да доведат до сериозни проблеми и хоспитализация. "Един от участниците в "Островът на 100-те гривни" беше ухапан от пясъчна бълха. Появи се малка пъпка, която за 3-4 дни стана огромна. Човекът прекара 14 дни в болница на Филипините и 10 дни в българска болница. От крака му бяха извадени 9 кубика гной", призна в аванс креативният продуцент на предаването Ники Николов във видеоподкаста на инфлуенсърите Туджаров и Неделчо.
Източник: bTV
Дали играчите в "Островът на 100-те гривни" ще се опазят от негостоприемната флора и фауна Филипините? Дали ще успеят да издържат, да се приспособят и да оцелеят? Ще наблюдаваме на безопасно разстояние пред екраните.
"Островът на 100-те гривни", от понеделник до четвъртък, 20 часа, bTV.