Времето е най-ценното, което ни е дал Господ. Това заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров. Това е крайна величина, която не можем да компенсираме, подчерта той.
Някак си пилеем времето си, докато живеем. Времето, което ни е отредено е свръхценно, изтъкна синдикалистът.
Той откри форум на тема: "Работно време, извънреден труд и сумирано изчисляване на работното време. Работно време и време, посветено на личния живот и семейството".
Времето започва да се компенсира с всеки изминал ден, каза Димитров. То все не ни достига. В днешния динамичен свят границите между работа и работно място се размиват. Въпросът с дигиталния труд и работата през платформи остава висящ във въздуха и все по-неясен, каза президентът на КНСБ.
65% от децата, които сега са в първи клас, ще работят професия, която все още не съществува, стана ясно от думите на Пламен Димитров. Той се обяви за адекватна минимална заплата, безопасни условия на труд и ограничение на максималното време за работа.
Над 20 милиарда обекта са свързани през Интернет. Затова е важен въпросът за дигитализацията и защита на личните данни.
Според синдикатите проблем с организацията на работното време оказва въздействието на ИТ комуникациите. Новите информационни и комуникационни технологии доведоха до размиване на границите между платеното работно време и времето за личен живот. Има неравномерно разпределение на работното време според синдикатът.
52% от работниците в ЕС са работели поне една събота в месеца. 19% са положили нощен труд.
Night Rider
на 02.07.2019 в 14:14:15 #1И също така половината от първолаците ще бъдат от несъществуващ джендър и ще лочат соево лате и ще борят фашизъма с дилдота и вазелин.