Община Пловдив поема ангажимента за осветлението на православинте храмове в града. Днес е договорено и на двете католически църкви в Пловдив да бъде поставено външно осветление, съобщава радио Пловдив.

Кметът Славчо Атанасов и епископът на Софийско-пловдивската епархия Георги Йовчев разговаряха са поддържането на храмовете в града на тепетата. 

До фонтаните на площад „Централен" ще бъде монтиран и паметен знак за посещението на папа Йоан-Павел Втори у нас през 2002 г.
Знакът е изработен от скулптора Цвятко Сиромашки.