Наближава датата 21 декември. Заветната дата, на която заведенията, фитнесите и моловете трябва да бъдат отворени. Единствените, които поеха тежестта и финансовите негативи от страна на бизнеса за справяне с пандемията. Нощните клубове са затворени повече от месец, а общо през годината вече 150 дни. Това е почти половин година, в които те не могат да упражняват правото си на труд. Ресторантите са затворени от 20 дни и общо през годината трети месец.
Това пишат в своя позиция до медиите от СЗБ и БАЗ.
Те питат какво се е променило в последните месеци спрямо заболевамоестта и наложените мерки и представят съответни факти:
26 октомври: Заповед за затваряне на всички нощни клубове в страната. Към тази дата, случаите на Covid-19 в национален мащаб са 2243 нови случая от 7659 теста или близо 30% положителни тестове.
27 ноември, петък: Заповед за затваряне на всички заведения, молове и фитнеси. Данни за разпространението на Covid-19: 3327 нови случаи от 9179 теста или 36,2%, положителни проби, 6647 в лечебни заведения, 1865 излекувани, 151 починали.
11-и декември, петък: 3097 нови случаи от 8587 теста, 36,1% положителни проби, 7151 в лечебни заведения, 4290 излекувани, 157 починали.
В подкрепа на тези факти те заявяват, че за това време, в което заведенията са затворени нищо не се е променило и подчертават, че единствената правилна позиция, която могат да приемат, е незабавно отваряне на всички затворени бизнеси и обявяване на правилата, по които ще работят.
Не на 21 декември! Сега! Обявяване на взетите решения като неефективни, грешни и въвеждане на мораториум за дискриминационни забрани за извършване на труд на само една част от бизнеса. Забрани за работа да се въвеждат само и единствено за всички сектори, които не обхващат стоките от първа необходимост, категорични са ресторантьорите.
Те настояват още за отмяна на забраната за работа на всички нощни клубове, ресторанти, барове, фитнеси и молове и искат да знаят при какви правила клиентите им ще могат да посрещнат Нова година.
В тази връзка те цитират чл.48 от Конституцията на Република България, според който гражданите имат право на труд, а държавата трябва да се грижи за създаване на условия за осъществяване на това право.
Последните дни бяха достатъчно добро доказателство, че не заведенията са виновни за разпространението на вируса! Това, което всички се опитвахте да ни убедите и с всички сили настройвахте общественото мнение срещу нас! Фактите, обаче, вече говорят повече от всички останали глупости, които вие изрекохте и направихте! А когато фактите говорят и ЩАБЪТ мълчи, допълват още в позицията си от СЗБ и БАЗ.
newser
на 16.12.2020 в 03:06:47 #18Някой иска да ни внуши, че държавата се крепи на ресторантьорите. Странно защо цяла година не си купих една порция храна за вкъщи, нито съм имал нужда от ресторант. Кварталните баничарници ми вършат работа за разнообразие. Така че: ресторантьорите ДА МЪЛЧАТ!
dddddd
на 16.12.2020 в 00:49:12 #17Ако не са сухи съчки Георги и Мариела ще оживеят бойците. Нали така казва "лечителят" Мангъров.
dddddd
на 16.12.2020 в 00:44:10 #16Даскал на 15.12.2020 в 17:24:27 #8 И оня от бъзец, дето реве с жена си, плюеше цаедно с отровите България, сега чака помощ, ама нейсе! Всички заразени от простестите изпозаразиха и малкото работещи хора!!! Едва ли ще те разберат, ще допълня. "Лидерът на БОЕЦ с ковид, моли за помощ" Скъпи приятели, имаме нужда от вашата незабавна помощ! Георги и съпругата му Мариела се борят за живота си в болницата във Видин. Няма вирус, горим маски и хвърляме домати.
borislav-kasabov
на 16.12.2020 в 00:13:22 #15Legalen На простите и не сложните хора българи не ни е нужен ресторант бар след него и прочия мамка му . Басъл маа им и ресторанти . Амчи наш човек от село и от на града крайните му квартали за 50 кинти сам човек не може като хората да се нахрани в ресторант нито да си пийне така повечко достатъчно . Я си вземи от хоремага на село или в големия град от кварталния магазин цуца ракийка шишенце че две даже килце месце килце каймица зеленчук за салати нещо сухо настъпано биричка шпек саламче за тези 50 кинти . Я хвърли на скарата дома ти мръвките каймицата на кюфтета кебапчета да цвръкнат . Не един ами барем четири човека твои гости и ти ще си хапнате сръбнете като бели хора ще се повеселите на воля само за некви си 50 кинти . Ние простите и не сложните така правим и такиви глезотии ресторанти меани барове не ползваме . Сме като мамалев кънев радичев и за нас като тях важното е да апнем сръбнем юнашката така по-множко да има блажно на софрицата ракийка биричка някое концентратче така да са повечко за разливане пълнене в чашите ха да има значи ма и по-евтинко да ни излезе и най-вече да си по-оратим поприказваме дружески по домашному значи и така сме най-добре . Сполай ти Legalen евалла за точния ти коментар къде го бъзикаш тънко аджамийската банкянския църен глиган и те така сме я караме двата края ги свръзваме някак ние простите не сложните хора българи а ресторантьорите хотелиерите меанджиите смукочите-тарикати кучета ги яли да се оправят през куровете ни са че оттатък . Те "умните и сложните" имат за тях им а па ние "простите и не-сложните хора" също имаме за нас ни и а са посегнали на наште работи чупим им кратуните а ма ха я фак дем . Е-хаааааа .......................... .
dddddd
на 16.12.2020 в 00:01:12 #14Нюз.бг, започвате да вкарвате сериозни съмнения в себе си като обективна медия. Минаха часове, нямате интервюто на Захариева, което беше обявено и по телевизиите. Не се превръщайте в ПИК, Блиц и подобни. Продължавайте да държите ниво.
Legalen
на 15.12.2020 в 23:01:29 #13«Наредих на лекарите да ликуват бьрзу! И от 21 ще отварим постепено...» А иначе: «Прост сьм би брат ми! Прост сьм и ми е леко! Кофти е да си сложен!»
boris-tzakov
на 15.12.2020 в 22:46:15 #12Данни от Ню Йорк показват, че само 1,4 % от заразяванията са станали в ресторанти. Това не попречи на местният диктатор-милионер да ги затвори "временно", което значи, че повече от половината са затворени завинаги. Във Франция е същата поголовна сеч сред бармани и ресторантьори под лозунга "И един живот да спасим, пак си струва!". Хората там са на улицата защото са фалирали или са изправени пред фалит. А сега уморете от глад и (истински) болести милиони, оставете децата им неграмотни, за спасите какво точно? Това ли искате и за България, уйове сплескани дето дращите тук?
halo
на 15.12.2020 в 21:20:24 #11Абе тея защо дружно не си еб*ат майката ?
FOA
на 15.12.2020 в 19:40:18 #10Много нагли тези бе!
:
:
: Не стига, че само за тях ДДС-то го намалиха, вместо да намалят на храните и лекарствата, дето го няма в никоя друга държава, ами и все ненаяли се. Да не изпуснат голямото крадене за Коледа и Нова година!!!
:
:
: А животът и здравето на хората, бе, ма.йка ви да
Другото са го казали коментари 9 и 10.
null
на 15.12.2020 в 19:36:14 #9Като започнат да плащат осигуровки и да предлагат префесионална квалификация - можете да поставяте условия. Не съм видял да затвори на 100% заведение за хранене, успешните такива предлагат онлайн поръчки. Тези, които са лансирани само като нови и с добра локация ще изпаднат - очаквано. Съмнявам се, че има нощен клуб и фитнес на фирма, която не се занимава И с нещо друго.
kynchev
на 15.12.2020 в 19:33:28 #8Много правилна позиция подкрепена с факти! Очевидно е друго - как се манипулират резултатите. Като искаш паника, оп 40%, като ти трябва че мерките работят, оп, спадане на 30%... Машала и браво на бизнеса, поне те се пробудиха!
navy
на 15.12.2020 в 18:08:16 #7Може да отворят ресторантите само при условие, че собствениците им полагат 4 часа доброволен труд ежедневно в Ковид отделенията на болниците.
batnasko
на 15.12.2020 в 17:54:44 #6Държава, в която ресторантьорския бизнес е по-важен от живота и здравето на хората ... отпиши я.
borislav-kasabov
на 15.12.2020 в 17:13:14 #5На бате бойко бойко борисов приятелчетата-ресторантьорчета барманчета и хотелиерчета сега му се зъбят . Да-аа красота красота та чак мий е кеф на душата . Същите тези които едно време го подкрепяха във всичко . Същите тези богаташи от хотелския туризъм и от многобройните тур-операторски браншове които го канеха по вилите и хотелите им да той да яде пие мърсува нощува в уж държавните му вечни воаяжи на тиквата бойко борисов по морето и балканите ни . Същите тези мутренски барови ресторантьорски и хотелиерски задници го избириха много пъти и всеки пореден път баце си бойко борисов и му се радваха кланяха като на "господ-месия" и като главен секретар в мвр и като кмет на софия и като първи властник в българия в три мандата . Ха смешки майтапи до и през сълзи защото точ точ същите те пробват даже да го командват . Мале мале че ми е хубаво . Чакам даже хайде де хайде де та нали те мамка му са го избирали ами и те да го катурват от властта в българия е ли а еха я ама ми е весело на душата и хубаво . Е искахте байдън с "корона-вируса" му в българия те го те те ви го те мухльо-джумерката джо байдън . Ама до последния момент до 21 януари па не е сигурно дали този мошеник ще е или доналд тръмп ще со остане в "къщата" 46-ия президент in kna/usa/ . Те ви я те и бацката-бойко-борисовата-джо-байдановата управия в българия . Но това не е всичко - ще мине не много време и тъй като лъжата за "корона-вируса" не може да е вечна и който се прави че има "корона-вирус" там парцалите запирането в къщи фалирането на дребния бизнес уедрявянето му бягствата от него на старите трикати-крадци от агро- и индустриалния бизнес и замяната им с други бацюви млади копелдаци - нови тарикати-хищници няма как да продължават вечно . Хората ще си зададат един единствен въпрос и трябва само да му отговорят правилно за да станат изведнъж едни интерсни работи в българия . А именно : "Тиквата бойко борисов ни прави на прости с този "корона-вирус" . Мамка му до сега сме само прости били доказахма го . Ами нататък пак тъй ли прости да ще и си останем ли . Хубаво да речем още някой друг месец пак ще останем прости . Ъм то не може напред във времето все така като добитъците ненормални да бъдем останем щото те мамка му продължават да на правят на прости и ний като ведноъж отделно събрано сме си прости значи два пъти по-прости ще станем . Не че не е лошо да си прост - да стоиш запрян в къщи пък тиквата бойко борисов и работодателите ти да ти дават безвъзмездни най-вече ама и на заем ако искаш така да поразпуснеш по живота повечко и назем още бая кинти мамка му да ядеш . Ядахме пихме е.бахме лежахме на кълка спахме е-еее кво да го духат никви кредити няма да им връщаме - айде де "корона-вирус" има и ей още кинти искаме давали са ги значи може и още да дават е.бем ги в копуците да дават еха я . Утре няма да ги има на власт в българия бацката бойко борисов и бизнесът във фирмата хем го е взел някакъв нов началник-бизнесмен дето той с новите властници не ни знаят досега и за в бъдеще няма да ни знаят хем какви кинти от кого и кога трябва да ги връщаме кинти-кредите си . Не могат нито да ни съдят нито да ни изгонят от работа нито ей така да ни заместят с други абдали-работяги защото няма никой веке зад гърба ни - бегаха по европа и продължават да бегат по запада в емиграция . Пък нъл тъй де и сме много прости нали хем и слушаме де по "корона-вируса" мерките и ще слушаме ама да дават те бря туй е най-важното новите старите властници и бизнесетата у българия кинти да ручаме пукаме пукници и да е.бем е.бем им макьята началническа чорбаджийска душманскя . Тъй де нъл сме много прости и те да ни слушат - да бачкат да гърбят умните ха тези де които казват че не са прости а са днес и са били те в миналото големите и умните кратуни . Ха-ха-ха-ха ние сме от "простите" и за ваксините пак ще си бъдем прости и няма да се ваксинираме . За какво му е на прост човек ваксина . Той не вдява от нищо . Умните разбират от ваксини - те да се ваксинират . На прост човек обаче му давайте могу ама могу кинти да яде човекът простият човек да плюска да пие да е.бе дома си да спие да лежи дома на една кълка со во ръка дистанционото дома да си смуче питието и лока кент-биричката и да не ходи на работа защото е прост човекът и трябва държавата да го пази да го храни да се грижи за него всячески да го обгрижва . Нъл тъй ва социалната ни държава ще се грижи за нас простите . Бачкайте умните бачкайте роби хранете ни нас простите ние сме ценни и нужни на държавата гиди мръсни умни роби бачкайте " а ма ха я фак дем . Е-хааааа ..................... .
bg_doktor
на 15.12.2020 в 16:24:09 #4Постепенно българите разбират истината за манипулираната паника... За високата квалификация на НОЩните... За организационната недостатъчност на управляващите... За пълното им безразличие към хората, прикрито от сърцераздирателна грижовност...
Legalen
на 15.12.2020 в 15:45:47 #3Нека да образуват партия и да вземат управлението...На пожарникар сьм ял меда, сега искам ресторантьор да ме управлява...
ObshtestwoOtTarikati
на 15.12.2020 в 15:40:47 #2А така, твърда позиция, а не изказване на мнения! За съжаление най-вероятния разпространител на вируса са училищата, университетите, детските градини.. но не изглежда като ресторантите да са заплаха. А дали ЩАБЪТ е влизал в някой магазин тип джъмбо или практикер ? Да види вътре какъв митинг е в момента... един въз друг са хората.. половината с лигавници, а някой дори не носят и лигавници
Раднев
на 15.12.2020 в 14:58:53 #1Крайно време беше да се каже истината в очите!