Партия Зелените настоява България да внесе във финансовия пакет, който Европейският съюз ще предложи за борба с климатичните промени в най-бедните страни по света, много по-голяма сума от заявената от премиера Борисов.
Припомняме, той обяви, че България ще участва със символична сума, като годишната ни вноска ще е в размерна 20 000 евро.
Според зелените тя трябва да бъде 100 000лв. От партията припомнят, че са внесли тази сума в държавната хазна под формата на изборни депозити.
Държим да подчертаем, че Европейският съюз е общност от държави, които трябва да покриват минимални изисквания. Това включва икономически ангажименти, които страните членки следва да спазват най-вече след приемането си в общността, се посочва в декларация на Зелените.
Те допълват, че да се измъкнеш дребнаво от неотложни солидарни действия, надявайки се, че работата ще се свърши сама, не е достойно политическо поведение и не е това, за което българските граждани гласуваха през 2009 г.
Подобна липса на отговорност беше типична за предишното управление и не е допустима за настоящето на България, се казва още в позицията им.
Дори по време на криза има сметки, които трябва да бъдат платени, категорични са те.
Зелените посочват още, че вноската от 20 000 лв. означава, че всеки български гражданин ще допринася хиляди пъти по-малко за решаването на световния проблем с климатичните промени от средния гражданин на ЕС.
Зелените намираме за правилно многократно повече да бъдe вложенo като солидарна отговорност от българска страна при преговорите в Копенхаген. Редно е този фонд да се подпомага от данъците, събирани от фирмите на Христо Ковачки, се казва още в тяхната декларация.
Взети заедно те са сред най-големите въглеродни замърсители на Балканския полуостров, твърдят още те.
Надяваме се, че като вземат предвид тези аргументи, правителството и българските представители в Копенхаген ще покажат неколкократно по-голяма отговорност при преговорите, отколкото показаха досега, завършват позицията си Зелените.
amica1
на 16.12.2009 в 09:07:07 #4Те не искат от мишоци каквито сме ние с вас. Искат тоя милионер, който има за какво да плаща, да си плати.
x-man
на 15.12.2009 в 23:24:04 #3Като искат да дават повече пари да дават
. Добре че не са парламентарно представени иначе щяха да ореват България, за глобалното затопляне
.
Минувач
на 15.12.2009 в 16:06:51 #2Нека да открехнат, кои от енергийното лоби ги финансират.
bubulina_78
на 15.12.2009 в 14:57:19 #1Кат са толко' оторени тия 'зелени' те да ги извадят от джоба си......
