България отпадна от Световната лига. В решителен мач за класиране, нашите загубиха с 2:3 от Бразилия. Треньорът на гостите започна само с 2 титуляри в отбора си Мурильо и Висото. "Селесао" спечели първия гейм без особени затруднения.

Започнахме силно втория и поведохме с 8:4, но след това гостите ни направиха 10 поредни точки срещу само 1 наша. В крайна сметка обаче нашите показаха устойчивост и спечелиха гейма с 26:24.

Третият гейм започна също като втория и се разви по много подобен начин. Това отново бе в наша полза и поведохме с 2:1.  Именно в четвъртия гейм обаче се сринахме и го загубихме с 22:25. В тайбрека бразилците, които не играха за нищо, имаха повече сили и спечелиха с 15:12. Така вместо България, като втори най-добър отбор на финалите в Аржентина отива Сърбия.