Григор Димитров отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия след загуба от поставения под №3 Роджър Федерер с 4:6, 6:3, 1:6, 4:6, съобщава Топспорт.

Мачът продължи два часа и тридесет минути. Това беше петият двубой между двамата. Швейцарецът е безпогрешен срещу българина - записа пета победа.

Григор и Федерер играха помежду си за последен път през тази година в Брисбън, където

Григор записа първия си сет срещу Маестрото. Григор не направи лош мач. Той успя да играе като равен срещу световния номер 3 през първите два сета. Отново спечели сет, който беше и първият загубен за Маестрото на турнира. За съжаление болките в дясната ръка, които започна да изпитва Гришо в четвъртия сет му попречиха да окаже по-голяма съпротива на съперника си.

На осминафинала Федерер ще срещне белгиеца Дивид Гофин, който се наложи над Довиник Тийм с 6:1, 3:6, 7:6(2), 7:5.