Феликс Шутц се разписа 21 секунди след началото на продължението и донесе победата на домакина Германия с 2:1 срещу САЩ чрез правилото за "внезапна смърт" в мача на откриването на световното първенство по хокей на лед.

Шутц получи подаване от Константин Браун и с точен удар хвърли в екстаз 77 803 германски запалянковци на футболния стадион "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен. Това е нов рекорд по посещаемост за мач по хокей на лед.

За играч на мача бе избран германският вратар Денис Ендрас, спасил 31 от общо 32 удара. Михаел Волф откри резултата в полза на домакините пет минути след началото на втория период, но Райън Картър изравни 11:32 минути преди края на третата част и прати срещата в продължение.

По-късно днес е другият мач от група "D", в който един срещу друг ще се изправят Финландия и Дания.