Левски стигна до удобно реми 1:1 при гостуването си на шведския Калмар в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. "Сините" бяха по-добрият отбор преди почивката и заслужено се оттеглиха с преднина след красиво попадение на Жоазиньо. През второто полувреме обаче домакините заиграха по-нападателно и засипаха наказателното поле на Левски с непрекъснати центрирания. В крайна сметка отбраната на българите не успя да издържи и Калмар стигна до изравняването.

Левски започна срещата по-добре и държеше инициативата през първата част. Дембеле, Тасевски и Жоазиньо непрекъснато тормозеха отбраната на шведите. Така се стигна до 27-ата минута, когато Тасевски намери Жоазиньо на границата ан пеналта. Бразилецът не се забави и с красив удар под гредата изведе "сините" напред.

Играчите на Ясен Петров продължиха с добрата си игра и стигнаха до ново попадение малко преди почивката. Дембеле успя да се разпише, но сръбският рефер Йованетич, незнайно защо, не зачете гола.

През второто полувреме играчите на Калмар заиграха по-агресивно и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Митрев. Първо Дъглас пропусна с глава, а след това и Иво Иванов трябваше да се намесва решително, избивайки силен удар току пред  вратата.

Течеше 83-ата минута, когато Дауда със силен шут успя да матира Митрев и донесе ремито на домакините. Така всичко в този двубой остана да се решава в ответния мач в София след седмица.