Литекс победи Черно море с 3:1 в последен за деня мач от 9-ия кръг на "А" група.

Домакините от Ловеч бяха далеч по-активният отбор през първата част и владееха топката. Гостите от Варна пък играеха в познатия си стил - здрава битка в средата на терена и твърди единоборства.

Резултатът откри Христо Янев от фаул след малко повече от половин час игра. "Джуджето" изпълни своя специалитет, а вратарят Илко Пиргов не мръдна на голлинията. 5 минути преди почивката Черно море изравни малко неочаквано. Новоизлюпеният национал Даниел Димов с хубав удар извън пеналта изненада Виничиус и прати топката в долния ъгъл на вратата.

След почивката играта стана по-динамична и двуостра. Постепенно обаче ловчанлии овладяха отново инициативата и наложиха волята си. Логичното се случи в 64-ата минута. Янев центрира от фаул, защитата на Черно море не успя да избие добре топката и тя попадна на крака на Николай Бодуров, който отблизо я насочи в мрежата - 2:0.

Четвърт час преди края страхотна възможност да изравни се откри пред Георги Илиев. Капитанът на варненци излезе само срещу Виничиус, но момент преди да бие, Барт му изби топката с шпагат.

В последните минути на мача зрителите на Градския стадион в Ловеч станаха свидетели на любопитна сцена. Реферът даде дузпа за "оранжевите" след като Александър Александров игра с ръка в пеналта. Пиргов спаси шута на Флорин Брату, но съдията нареди наказателният удар да бъде повторен. Обяснението - вратарят на Черно море бе излязъл напред преди да се е чул съдийския сигнал. При втория си опит румънецът бе точен и оформи крайното 3:1.