Милан завърши разочароващия си сезон по възможно най-сладкия начин. "Росонерите" разгромиха големия противник Ювентус с 3:0. Момчетата на Леонардо бяха по-добрият тим през целия мач и особено през втората част напълно наложиха своята воля на терена.

Феновете на тима пък през цялото време скандираха името на наставника, за когото това бе последен мач начело на тима.

Милан поведе още в 14-ата минута. Зеедорф изведе Антонини сам срещу Буфон и го прехвърли с техничен удар.

В 28-ата резултатът стана 2:0. След грешка в защитата на Юве Пато намери добре Роналдиньо и той с мощен шут матира Буфон за втори път.

Най-доброто положение за торинци изпусна Якуинта в самото начало на мача, като при 0:0 излезе сам срещу Дида но би в аут.

След почивката Милан тотално наложи своята воля. Така се стигна до 67-ата минута, когато Диньо се разписа за втори път след хубав диагонален изстрел от границата на пеналта.

Милан завършва сезона на трета позиция, а Юве остана едва на седмо място.

В друг мач от този последен 38-и кръг Лацио победи Удинезе с 3:1.