Димитър Кузманов и Александър Лазов станаха първите българи спечелили мач от Garanti Koza Sofia Open 2017! Нашата двойка игра превъзходно и се справи с фаворизираните Ариел Бехар (Уругвай) и Андрей Василевски (Беларус) с 6-4, 6-7(11), 10-7 за 1 час и 33 минути.

Кузманов и Лазов можеха да спечелят още във втория сет, но в тайбрека изпуснаха два мачбола. Те загубиха дългия гейм с 9-11.

При двойките не се играе трети сет, а нов дълъг гейм до 10 точки при две разлика. Както при тайбрека, и тук всеки тенисист изпълнява по два сервиса.

Българите дръпнаха от самото начало на последния гейм. Отлично се представи левичарят Александър Лазов, който отигра няколко трудни топки. Той обаче направи и една двойна грешка, която върна надеждите на съперниците.

В последните разигравания нашите тенисисти бяха безупречни и реализираха още първия мачбол при сервис на Александър Лазов.

Кузманов и Лазов ще играят на четвъртфинала срещу победителите от мача между Робин Хаасе (Хол)/Филип Петшнер (Гер), които са поставени под №2 и Мате Павич (Хър)/Александер Пея (Авт). Мачът ще се играе утре на корт №2 не по-късно от 18:00 часа.