19-годишната чешка левичарка Маркета Вондрушова се класира за първи път на полуфинал в турнир от "Големия шлем". В късния мач от вчерашната сесия на "Ролан Гарос" 2019 тя се наложи над хърватката Петра Мартич със 7-6(1), 7-5 за 2 часа и 1 минута и утре ще срещне в битка за финала британката Джоана Конта.

Мартич, която беше №31 в света преди турнира, доминираше в първия сет. Тя върна пробив на чехкинята и след мощна игра поведе с 5-3. Чехкинята се мобилизира, когато трябваше да спасява три поредни сетбола на свой сервис.

Маркета започна да играе безпогрешно, като на няколко пъти прехвърли много точно съперничката си. В края на първата част и началото на втората Вондрошова имаше серия от 20 на 2 точки, което почти отчая хърватката.

Снимка 427196

Мартич успя да се върне за 2-3 във втория сет, но беше веднага пробита отнова за 2-4. Петра отрази мачбол при 3-5 и след много оспорван девети гейм, в който имаше нова точка за победа за чехкинята, Мартич успя да остане в мача.

В края все пак Вондрушова реализира четвъртия си мачбол на собствен сервис за крайното 7-5. Винаги усмихнатата левичарката разгроми в предишния кръг Анастасия Севастова само за 57 минути и като нищо може да вдигне купата на "Ролан Гарос" в събота.