Вторият в световната ранглиста на тенисистите Карлос Алкарас обяви, че няма да участва на Мастърс 1000 турнира в Торонто, скоро след като Яник Синер и Новак Джокович също се оттеглиха от същото състезание.

"След много поредни седмици на състезания без почивка, тази година няма да мога да играя в Торонто", заяви испанската звезда в социалната медийна платформа X и допълни, че има леки здравословни проблеми, които го карат да бъде внимателен с тялото си.

"Имам малки мускулни проблеми и трябва да се възстановя физически и психически за това, което предстои. На турнира и на моите фенове в Канада искам да кажа, че много съжалявам, ще се видим догодина!", допълни той. 

Алкарас лидер по брой спечелени топки на Уимбълдън 2025

Алкарас лидер по брой спечелени топки на Уимбълдън 2025

Испанецът е лидер по активно спечелени топки, въпреки загубата на финала

В неделя други двама шампиони от Големия шлем – Синер и Джокович, също обявиха оттеглянето си от състезанието, което е подговително преди US Open.

Ден по-рано това направи и Джак Дрейпър – британският номер 5 в света. Иначе турнирът в Канада е от 27 юли до 7 август.

Откритото първенство на Съединените щати започва на 24 август.