Сърбия победи Канада и се класира за полуфиналите на отборния турнир по тенис за мъже ATP Cup в Австралия.

Нов престижент пост в ATP за Миро Братоев

Българинът вече е вицепрезидент на комисията по правилата и състезанията

Душан Лайович спечели първия мач на сингъл срещу Феликс Оже-Алиасим с 6-4, 6-2 над Феликс Оже-Алиасим. След това световният №2 Новак Джокович гарантира успеха след 4-6, 6-1, 7-6(4).

Джокович загуби първия сет след пробив за 4-5, но след това даде само гейм на съперника си във втората част.

В третия сет Ноле проби за 5-4 и сервираше за мача, но загуби подаването си. В последвалия тайбрек Джокович взе първите пет разигравания и лесно затвори срещата.

В мача на двойки Никола Чачич и Виктор Троицки спечелиха срещу Питър Полански и Адил Шамасдин с 6-3, 6-2.

Така Сърбия ще играе за място на финала срещу Русия.

В последния полуфинал от надпреварата по-късно днес Испания ще играе срещу Белгия също в Сидни.