Българският национален отбор по волейбол сложи край на лошата си серия в Лига на нациите. Селекцията на Силвано Пранди демонстрира изключителен характер и навакса изоставане от два гейма срещу Германия, за да победи Бундестима с 3:2 (26:28, 18:25, 25:23, 25:19, 15:10). Мачът се игра тази нощ пред около 4000 зрители зала "Аецин Токантинс" в Куяба (Бразилия).

Така българските "лъвове" продължават да са на 12-о място във временното общо класиране с 4 победи, 8 загуби и 10 точки.

Казийски отказал да се завърне в националния тим заради липсата на промяна в българския волейбол

"Защо се замислих малко повече? Това реално беше моят последен шанс"

Тази седмица, в последния пети уикенд от груповата фаза на Лигата, България ще бъде домакин на турнира в Група 18 в зала "Колодрума" в Пловдив, където ще играем срещу Иран, САЩ и Сърбия.

Снимка 430578

Източник: twitter.com/FIVBVolleyball

Като цяло двубоят беше изключително равностоен, като нашите загубиха концентрация в решителните мигове и логично допуснаха изоставане с 0:2 гейма. Оттам насетне "трикольорите" се взеха в ръце и спечелиха следващите две част на 23 и 19. Петия решителен гейм тръгна по-добре за българите, които поведоха с 4:1 след страхотна блокада на Светослав Гоцев и атака в аут на Кристиян Фром. Разликата се запази до смяната на полетата, която дойде при 8:5 за "лъвовете" след фантастична атака-пайп на Розалин Пенчев. Преднината на България стана 10:6 след пореден отличен блок на Гоцев, което принуди Андреа Джани да вземе тайм-аут. Независимо от това, нови две блокади на Гоцев и 12:6. В крайна сметка България спечели тайбрека с 15:10 след блок-аут на Цецо Соколов, а с това и мача с 3:2.

Най-полезен за българския тим отново беше Цветан Соколов с 21 точки (1 блок, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата. Мартин Атанасов (2 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) и Розалин Пенчев (48% ефективност в атака) добавиха по 11 точки за успеха.

България загуби от Русия с 0:3 в Лига на нациите