Едногодишно момиченце - дъщеря на българка, живееща във Великобритания, е на път да бъде осиновено, след като властите в страната отнеха детето заради неморално поведение на бащата, съобщи БиТиВи.
Малката Меган е подготвяна за осиновяване на Острова. Детето бе отнето от майка си Елисавета Попова, чиито родителски права бяха иззети от социалните властите във Великобритания след развода на майката с англичанина, баща на момиченцето. Попова се усъмнила в поведението на мъжа си, когато установила, че е любител на детското порно. Когато разказала на акушерката за притесненията си обаче, властите й отнели детето, защото можела да му навреди.
Към момента случаят е затворен за британския съд. Майката на Елисавета Мария Попова обясни, че й предстои консултация с адвокат на Острова по въпрос за придвижване на документи за попечителски иск. Родителите на майката на Меган очакват подкрепа от българското Външно министерство, която до момента не получават.
Понастоящем за Меган се грижи приемно семейство. Социалните служби във Великобритания са идентифицирали осиновители, които искат до края на май да я вземат. Елисавета вижда детето си веднъж на четири седмици. На 11 юли е последната им среща преди Меган да бъде осиновена.
Елисавета и мъжът й се разделили, защото тя го заварила да гледа порнографски материали с деца в интернет. Тя споделила случилото се с акушерка, която на свой ред съобщила на социалните.
Вчера от сформираната във Фейсбук социална група " Да помогнем на Меган да се върне в България" написаха писмо до министъра на правосъдието Зинаида Златанова с призив българската държава да се ангажира със случая на Меган.
В писмото се отправя искане българското правителство да се конституира като трета страна по предстоящото дело за съдебна проверка пред Семейна Дивизия Лондон от името на Марийка и Ганчо Попови - родители на майката на Меган Елисавета Попова.
dragko
на 25.02.2014 в 11:28:19 #3Мастийте от Външно отново "спят".Ако беше хамериканче,война можеше да стане!Предатели мръсни!
Kотарака
на 25.02.2014 в 10:58:51 #2Защо Елисавета се е развела? Разбирам да го беше заварила да се сношава с прасе в гостната в/у новия им килим и да се погнуси малко, а то .... гледал снимки из интернет човека! Грешката си е нейна!
Avraam Gumce
на 25.02.2014 в 09:41:53 #1Постъпили сa прaвилно бритaнците.Сaмо дето не е нужно бaлкaнският изрод Елисaветa дa виждa детето веднъж нa четири седмици,и дa го плaши
