В руската република Северна Осетия днешният ден е обявен за Ден на траур за загиналите в атентата на централния пазар в град Владикавказ.
Вчера бомбата бе задействана от терорист самоубиец.
17 души загинаха, а над 130 бяха ранени. 10 от тях са в тежко състояние и има опасност за живота им.
Военен самолет с ранени се приземи на летище „Раменское" в Москва, от където пациентите в най-тежко състояние бяха транспортирани в болници.
Руските власти вече обявиха, че роднините на загиналите при атентата ще получат обезщетения в размер на 1 милион рубли (33 хиляди евро), а тези на пострадалите между 200 хиляди и 400 хиляди рубли.
Днес ще се състоят и първите погребения на част от загиналите в атентата.
omon
на 10.09.2010 в 19:37:08 #5Плюйте,плюйте по Русия мама ви циганска,резаческа и седерасти.Русия наистина има интерес в региона и ние трябва да го подкрепяме ,понеже той е във противовес на все по агресивната политика на Турция на Балканите.Мир на праха на загиналите осетинци.Независимо от услиленото им икономическо сътрудничество Русия и Турция винаги са били конкуренти в региона и винаги ще си останат такива.Ще повтарям това докато ме чуят и зарберат дори и по-умерените седесари,които все пак са си българи. Към момента Турция представлява много по-голяма опасност за стабилността и запазване на статуковото в България от Русия.
mrKrastev
на 10.09.2010 в 13:02:43 #4Бог да прощава и помога.
Avenger_
на 10.09.2010 в 11:09:33 #3Много платени турски емисари в тоя сайт! Обаче никога няма да оставим единствените православни в Северн Кавказ - и най-близки генетично до българите - осетинците на поганския произвол. Не си го и помисляйте!
tоkyo_red
на 10.09.2010 в 10:49:59 #2Хората строят а маймуните разтурят. Решили маймуните да разбият 3 самолета в 2 небостъргача и друга сграда заедно с народа вътре. Решили маймуните да екзекутират някой и да го пуснат по ТВ-то. А да се самовзривш сред тълпата е дори и немаймунско.
nono
на 10.09.2010 в 09:46:34 #1Руското ръководство прави всичко, за да попречи на реализацията на газопровода “Набуко“, заяви в интервю за вестник “Ханделсблат“ бившият външен министър на Германия Йошка Фишер, който в момента е политически консултант на подкрепяния от Европейския съюз и САЩ проект. “Руското правителство трябва да освободи икономическите си интереси от политическите амбиции“, посочва политикът в публикуваното в четвъртък интервю. Според изданието проектите за газопроводите “Южен поток“ и “Набуко“ са конкурентни. Фишер пък посочва, че в дадения случай за Русия става дума не толкова за газ, но и за власт в региона. Както пише вестникът, Фишер знае, че проектът “Набуко“ в момента е в критична фаза. За да започне строителството и първите доставки да тръгнат, както е планирано, през 2015 г., консорциумът трябва да сключи договори за осигуряване на суровината. Руската страна торпилира проекта, както може. Тя притиска възможните доставчици като Туркмения, или купува газа на Азербайджан, пише “Ханделсблат“. Миналия петък стана ясно, че “Газпром“ е подписала с Азербайджан договор за удвояване през 2011 г. до 2 млрд. куб. м годишно на вноса на природен газ, а след това купуваните обеми нов добив да растат без ограничение. Според анализатори целта е Русия да не изгуби контрол над газовия пазар в Европа и да не остане гориво за алтернативни проекти. Щефан Юдиш, шеф на газовия отрасъл в един от акционерите в “Набуко“ - германската компания RWE, практически успя в края на август да намери доставчик от Ирак, на след намеса на местното правителство подписаният проект, свързан с иракския газ, бе обявен за недействителен. “Търсенето на доставчици за “Набуко“ е сложна тактическа игра“, пише “Ханделсблат“. Всеки доставчик протака решението си до намирането на други източници. Партньорите в консорциума са убедени, че Туркмения чака в проекта да се включи Азербайджан. Ако пък осигуряването на суровина от Ирак беше успешно, то договорката с Баку би била по-лесна. Фишер обаче е уверен, че преговорите се развиват все по-позитивно във всяко следващо шестмесечие. От страна на Русия нееднократно е било заявявано, че не смятат “Набуко“ за конкурентен на “Южен поток“ и че негов проблем е липсата на гарантирани обеми за натоварване на тръбопровода.