Португалският нападател на Ливърпул Диого Жота вероятно е карал с превишена скорост, когато автомобилът Ламборгини, който е шофирал, се е разбил в северозападна Испания, убивайки него и брат му, съобщи полицията в предварителен доклад, цитиран от "Ройтерс".
Екипът по криминалистика анализира следите, оставени от едно от колелата на автомобила върху асфалта, които предполагат спукване на гума и дали това, както и прекомерната скорост, са причинили катастрофата, се казва в изявление на полицията.
След като приключи разследването си, полицията ще изпрати доклада до местния съд, преди той да бъде публикуван.
Смъртта на Жота на 28-годишна възраст разтърси света на футбола и отвъд него, като съболезнования се появиха както от национални лидери, така и от колеги футболисти.
Смята се, че Жота и брат му Андре Силва, който играеше за Пенафиел във втора португалска дивизия, са пътували с кола към ферибот в Испания, за да пътуват до Великобритания, когато Ламборгинито им е излязло от пътя и е избухнало в пламъци след полунощ в четвъртък.
Те бяха погребани в родния си град Гондомар в Северна Португалия в на 5 юли събота.
oxoo
на 08.07.2025 в 23:24:44 #1Човешката суета и надменност не прощават.......,не е виновна гумата!