Според информация на Европол, италианската мафия пере пари чрез инвестиции във вятърни централи и източва селскостопански субсидии от ЕС, предаде Би Би Си.
Представители на Европол огласиха анализ на финансови операции, според който в сектора на алтернативните производства на енергия мафията най-лесно успява да се внедри във вятърните централи. .
През тази година италианските власти „арестуваха" активи на сицилиански бизнесмен на обща стойност 1.5 милиарда долара. Сред приоритетите му е производството на енергия от възобновяеми източници.
Сульо и Пульо
на 05.07.2013 в 11:26:05 #7А нашите се опитват през нов АЕЦ. Извод? Италианската мафия мисли "по-зелено".
Минувач
на 05.07.2013 в 11:09:40 #6Преди 3-4 г мафията у нас инвестираше в строителството, след това премина към ВЕИ. Последното правителство се усети и позатегна кранчето (със закъснение!) и в момента новите инвестиции са спрени.
Nigel
на 05.07.2013 в 10:21:34 #5мафията поне е честна, че е нечестна.. ========== тореадоре, това направо изби рибата! Ще си го запиша за да го цитирам, много ми хареса. Нали няма да претендираш за авторски права
boris
на 05.07.2013 в 09:54:42 #4Ех, де да беше само италианската мафия...Та вече отдавна диша прахта.
t0read0r
на 05.07.2013 в 09:32:26 #3x-man много гневно, по пролетарскому.. перат се пари или се крадат? в смисъл има пари от наркотици, проституция и пр и трябва да станат легални или мафията бие народа чрез алтернаивнат енергия, крадейки? друго си е нефт и газ със ценообразуване, което изглежда истинско щото минавало през някакви 'борси' а парите отиват в руски олигарси, арабски получовеци, латиноамерикански комради и плазмодийни бели якички на уолстрийт, тези са нормални и готини немафия институции, които обират разликата от 5-6 долара на барел за екстракция до колкото са там.. мафията поне е честна, че е нечестна..
hydra
на 05.07.2013 в 09:23:15 #2И българската дами и господа, и българската.
x-man
на 05.07.2013 в 05:10:18 #1Добро ютро... тъпи европейски олигофрени. Разбира се че мафията ще пере пари там. То цялата зелена енергия е една огромна мафиотска измишлиотина за да се краде от обикновения човек.
