Кремъл обяви, че търпението на Москва се изчерпва в дипломатическия спор със САЩ, които иззеха дипломатическа собственост на Русия на американска територия и експулсираха руски дипломати през 2016 г., информира Ройтерс.

Вчера беше съобщено, че Русия е готова да изгони около 30 американски дипломати и да изземе държавно имущество на САЩ в отговор на санкции на Вашингтон.

Русия е готова да изгони около 30 американски дипломати

Русия е готова да изгони около 30 американски дипломати

Барак Обама изгони 35 руски дипломати

През декември 2016 г. администрацията на Барак Обама изгони 35 руски дипломати и затвори два обекта на разузнаването на Русия. Мерките са в отговор на непотвърдената руска намеса на американските избори.

Тръмп не е знаел за срещата на сина си с руската адвокатка

Тръмп не е знаел за срещата на сина си с руската адвокатка

Доналд Тръмп - младши не му бил казал

"От гледна точка на международното право Русия не може дълго време да толерира това без да предприеме никакви реципрочни мерки", каза говорителят Дмитрий Песков.

"Но в същото време ние очакваме в крайна сметка нашите американски колеги да покажат някаква политическа воля за коригиране на нарушенията на международното право, които те допускат", добави той.

Тръмп-младши се зарадвал на руски „мръсотии” за Клинтън
Обновена

Тръмп-младши се зарадвал на руски „мръсотии” за Клинтън

При размяната на имейли с Голдстоун на Тръмп-младши са предложени доказателства за Клинтън

Говорителят на Кремъл отказа да отговори кога Москва може да предприеме ответни мерки.

В същото време Песков, цитиран от АП, отрече Кремъл да е замесен в организирането на среща между руския адвокат Наталия Веселницкая и Доналд Тръмп-младши. Песков увери, че правителството в Москва никога не се е свързвало с адвоката и "не е наясно" с историята.

Тръмп-младши се зарадвал на руски „мръсотии” за Клинтън
Обновена

Тръмп-младши се зарадвал на руски „мръсотии” за Клинтън

При размяната на имейли с Голдстоун на Тръмп-младши са предложени доказателства за Клинтън

Кремъл също отрече да има контакт със строителен предприемач от Москва и неговия син, които са уредили среща между руския адвокат и сина на Тръмп, за да обсъдят компрометираща информация за Хилари Клинтън.

Публикуваните от Тръмп-младши вчера имейли показват, че публицистът Роб Голдстоун пише на сина на американския лидер, че Емин Агаларов и баща му, Арас Агаларов, ще помогнат на Тръмп с помощта на руското правителство. Голдстоун добавя, че руски прокурор предлага да предостави информация за Клинтън на среща с Агаларов.

Песков уточни, че Кремъл не е разговарял с Агаларов и нямат връзки с руския адвокат.

Руският външен министър Сергей Лавров пък каза от своя страна, че е научил за историята от телевизията.