Двама палестинци са убити от израелската армия по време на сблъсъци на границата с Газа, пише "Таймс оф Израел", позовавайки се на здравното министерство на палестинската територия.

Единият палестинец, 25-годишният Ахмад Акел, е убит при снайперистка стрелба. Другият загинал е на 24 г.

Армията на Израел също е използвала сълзотворен газ по протестиращите.

Повече от 500 ранени при протестите в Газа

Повече от 500 ранени при протестите в Газа

Според палестинските власти

Най-малко 445 палестинци са пострадали по време на днешните демонстрации. Не се уточнява колко от тях са ранени при стрелба и използване на сълзотворен газ.

Израелски медии съобщават, че около 1 500 палестинци протестират на границата на Газа с Израел, което е значително по-малко в сравнение с последните седмици. Според АП на протеста участват хиляди палестинци. Впоследствие армията на Израел съобщи, че 3000 палестинци участват в днешните протести.

Нови сблъсъци между палестинци и Израел на границата с Газа

Нови сблъсъци между палестинци и Израел на границата с Газа

Хиляди протестиращи палестинци се събраха за трета поредна седмица

Четвърти пореден петък палестинците протестират на границата на Газа. През последните три седмици загинаха 28 палестинци, а стотици пострадаха.

Хамас твърди, че протестите имат за цел да разбият наложената от Израел и Египет гранична блокада.

Палестинците взривиха бомба до булдозер на Израел в Газа

Палестинците взривиха бомба до булдозер на Израел в Газа

Израел удари позиции на Хамас в отговор

По-рано днес израелски военен самолет пусна листовки, с които се призовава палестинците да не се доближават до оградата и се предупреждава, че има опасност за живота им, ако следват нарежданията на Хамас.

Според еврейската държава Хамас използва масовите протести като прикритие за организиране на нападения.

Израел е критикуван от международната общност за непропорционалните действия срещу протестиращите.

3078 палестинци са ранени в Газа

3078 палестинци са ранени в Газа

Израел твърди, че всички са от Хамас

Протестите под наслов "Велик марш на завръщане", които е предвидено да продължат шест седмици, призовават палестинските бежанци да се завърнат в бившите си домове, които сега са на територията на Израел - което израелците твърдят, че по същество означава, че призовават за унищожаването на еврейската държава.