Дунав надигра госта си Верея в срещата между двата тима от 22-ия кръг на Първа лига.

"Драконите" надделяха с убедителното 2:0, като определено бяха по-добри от опонента си в сблъсъка.

Точни за победителите бяха Шопов и Станоев. Попадението на втория бе от 11-метров наказателен удар.

Снимка 342069

Източник: LAP.bg

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Дунав - Верея 2:0, голове на Шопов и Станоев!

Орачев пуска в игра същите 11 от мача с Витоша

През първото полувреме на терена имаше само един отбор - този на домакините. Гостуващият състав просто присъстваше на игрището и бе пряк свидетел на случващото се, но не взимаше каквото и да било участие в сблъсъка.

Единственият активен състезател в редиците на старозагорци бе Георги Андонов, който въпреки 35-те си години не спираше да опитва всячески да активизира съотборниците си в средата на терена и в предни позиции.

Ветеранът се връщаше и назад, изнасяше топката в атака, но само неговите усилия се оказваха прекалено недостатъчни.

Снимка 342067

Същевременно атаките на домакините не спираха и за минута, като изстрелите на Карагарен, Костадинов и Шопов се редуваха един след друг.

Бе въпрос само на време русенци да открият резултата. Това се случи 7 минути преди почивката, когато Шопов опита шанса си с изстрел от средна дистанция. Топката закачи тялото на футболист в наказателното поле, промени траекторията си, макар и не много съществено, което се оказа напълно достатъчно, за да порази целта.

До почивката домакините можеха и да удвоят преднината си, но късметът в предни позиции не беше на тяхна страна.

Снимка 342065

След точно час игра Бирсент Карагарен бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана Красимир Станоев, който покачи преднината на тима си - 2:0. Вратарят на гостуващия тим Цинцарски хвана ъгъла на изпълнение и игра с топката, но не успя да спре хода й към мрежата си.

Верея подобри представянето си през вторите 45 минути, но така и не стигна до 100%-во положение за реализиране на гол.

Снимка 342066

През миналия сезон заралии биха у дома и измъкнаха 0:0 в Русе. През есента те отново разочароваха "драконите" на своя стадион, а през пролетта на миналата година го елиминираха на четвъртфинал за купата. Този път обаче изненада нямаше.

Така в класирането Верея остава под номер 6, докато Дунав е вече 11-и и пое глътка живителен въздух, отдалечавайки се от последния тим в класирането.