След като преди няколко седмици в интернет се появиха снимки на предполагаемата нова концепция на Lada, по-голямата част от света се усъмни в здравия разум на руския гигант, предаде Автопрес 2001.

С началото на московското изложение обаче се оказа, че компанията си е поставила изключително реалистични и наистина впечатляващи цели с разработката C-Cross.

Защото концептуалната разработка демонстрира визия, която нямаше нищо общо с грозните форми на онова зелено чудовище, което се беше появило в нета.

От Lada обявяват, че серийната версия на концепцията ще видим през 2012 година, което обаче буди известно съмнение.
Много вероятно е да срещнем колата по улиците и по-рано.

Lada C-Cross е разработена на платформата на Renault Megane, като задното окачване е разработка на руската компания.

Автомобилът разполага с двулитров бензинов двигател, достатъчно мощен, за да може колата да развие максимална скорост на движение от 190 км/ч.
Предполагаемият разход на гориво на C-Cross е около 8.2 литра на 100 километра.