Главният прокурор Иван Гешев върна предложението за искане на имунитета на Делян Добрев от ГЕРБ. Това означава, че то няма да бъде внесено за гласуване в Народното събрание, което трябваше да прецени дали да позволи продължаване на наказателното преследване.
Поводът за решението е, че предложението на Софийска градска прокуратура не е достатъчно мотивирано и придружено с необходимия обем материали, даващи основание за сезиране на Народното събрание с искане за снемане на имунитет на депутат.
Припомняме, предложението на СГП бе отправено до главния прокурор на 23 май 2023 г. във връзка с досъдебно производство, по което Делян Добрев е обвиняем за умишлена безстопанственост в особено големи размери, представляваща особено тежък случай.
знайко
на 01.06.2023 в 17:11:10 #1Да не би Дилянчо да се "чисти" за да замени тиквундера?