Прокуратурата иска постоянен арест за 18-годишния младеж, обвинен в убийството на 21-годишен мъж в Пазарджик, съобщава bTV.
От полицията потвърдиха, че мотивът за престъплението е ревност, въпреки че след задържането на нападателя, той отказал да даде обяснение.
Срещу задържаното момче преди две години постъпил и сигнал от момиче, което твърдяло, че е било отвлечено и ѝ е била нанесена лека телесна повреда. Тогава е образувано досъдебно производство и е извършена проверка.
След разследване и поради липса на доказателства обаче делото е прекратено, като в кориците му се намирали данни за лека телесна повреда.
Припомняме, убийството беше извършено на 30 септември. След спречкване на улицата 18-годишният Никола Райчев извадил нож и пробол смъртоносно 21-годишния Ангел, който починал на път към болницата. Извършителят избяга от местопрестъплението с лек автомобил и се укри, но впоследствие беше задържан в София.
Ачката
на 03.10.2023 в 01:27:46 #1Още евроатлантически "ценности". В раздела за България си е направо някаква Криминална хроника, на която даже биха завидяли и руските крими хроники от 90-те.
Убил, заклал, отвлякъл, заплашвал, други се тепали с мотики, политиците унищожават наред - зърнари, миньори....направо като Жунгла е тука!