Прокуратурата ще бъде сезирана за промените в  ръководство на федерацията по ветроходство.

Това съобщи бившият председател на организацията и сегашен член на нейното ръководство Станислав Касъров.

Той уточни, че е бил уведомен от адвоката на новия председател на федерацията, че е извършено вписване на новия управителен съвет на БФВ.

За мен това е неочаквано, тъй като към настоящия момент все още не е подписан протоколът от общото събрание, проведено миналата събота, заяви Касъров.

Според него проекта за протокол е изпратен на 14 април по електронна поща и все още се работи по неговото оформяне.

Обяснено ми бе, че вписването е извършено на базата на извлечение от протокола. Като юрист за мен е необяснимо как може да бъде направено извлечение от нещо, което не съществува, коментира още Касъров.

Той допълни, че при тази ситуация е длъжен да сезира прокуратурата по случая.