Ще се случат промените в Конституцията, ще се случат по консенсусен начин и на база на направеното предложение за пълно разделяне на Висшия съдебен съвет на два отделни съвета. В това бе категоричен правосъдният министър Атанас Славов пред журналисти, след като участва в Комисията по конституционни въпроси в Народното събрание, на която бе обсъден проектът за промени в Основния закон в частта му за промени в съдебната власт.
Ще има реформа на прокуратурата така, както е заложено, въпреки критиките. Няма да се допусне политическо влияние върху прокуратурата, увери Атанас Славов.
По думите му много е важно цялата конституционна реформа да гарантира независимостта на съда и затова ще бъде записано, че съдът е основен носител на съдебната власт, за да няма външни влияния в съдебната власт.
Според него в рамките на месец трябва да минат промените в Конституцията. Няма смисъл от бързане, важно е да се търси консенсус по отношение на големите задачи, които си поставя за цел конституционната реформа. Трябва време за обсъждане на предложенията между двете четения, настоя правосъдният министър.