Ръководството на аматьорския ЦСКА 1948 публикува официален отговор към легендата на автентичния ЦСКА - Димитър Пенев. Вчера Стратега от Мировяне заяви, че не знае "кои са тези" и попита какво общо имат с емблемата на ЦСКА. Били "гладни лисици"...
Ето отговорът на "червените" от четвърта дивизия:
"Армейци,
Ние от ЦСКА 1948 безкрайно много уважаваме Димитър Пенев. Уважаваме го като треньор номер 1 на България за 20-и век, като легендарен футболист на ЦСКА и като винаги усмихнат и пълен с шеги човек. Затова и приемаме последните му изявления по адрес на нашия клуб по-скоро като някаква закачка, отколкото като сериозни обвинения.
Доказан откривател на млади таланти като Пената би трябвало много добре да знае кои са повечето от нашите футболисти и къде са играли допреди няколко години. И все пак, ще изпълним молбата му да посочим поне един наш състезател с 10 мача за ЦСКА:
Герман Петров, 12 години в школата на ЦСКА, над 250 мача
Давид Стоянов, 12 години в школата на ЦСКА, над 250 мача
Георги Божилов - 11 години в школата на ЦСКА, над 240 мача
Стоян Деспотов - 9 години в школата на ЦСКА, над 220 мача
Калоян Стефанов - 9 години в школата на ЦСКА, над 200 мача
Радослав Димитров - 6 години в школата на ЦСКА, над 200 мача
Сава Савов - 5 години в школата на ЦСКА, над 190 мача
Йоан Маринов - 7 години в школата на ЦСКА, над 150 мача
Борислав Ангелов - 9 години в школата на ЦСКА, над 150 мача
Илиан Генадиев - 8 години в школата на ЦСКА, над 140 мача
Кристиян Петров - 4 години в школата на ЦСКА, над 140 мача
Никола Маджаров - 10 години в школата на ЦСКА, над 120 мача
Станислав Желязков - 7 години в школата на ЦСКА, над 120 мача
Илия Джамов - 3 години в школата на ЦСКА, над 70 мача
Спас Спасов - 4 години в школата на ЦСКА, над 60 мача
Кристиян Дяков - 4 години в школата на ЦСКА, над 60 мача
Георги Кънчев - 1.5 години в школата на ЦСКА, над 60 мача
Ние се гордеем, че отборът ни има здрав армейски гръбнак! Тези млади мъже, дали толкова години от живота си за ЦСКА, в един черен ден бяха замеряни и обиждани - не къде да е, а на Армията! Наш дълг е да им осигурим поле за изява, шанс за развитие и сърдечна подкрепа. Те го заслужават!
Надяваме се, че отговорът ни ще удовлетвори както Димитър Пенев, така и всеки друг, който има желание да научи повече за общото между нашия клуб и умишлено фалирания ЦСКА. Имената в треньорския ни екип, в лицето на Валентин Илиев, Йордан Юруков и Йордан Йорданов-Жан, дори нямат нужда от представяне и статистика.
Като за финал бихме искали на свой ред да зададем един въпрос към чичо Митко - колко мача за ЦСКА имат играчите, които се подвизават на "Армията" в момента и колко изиграни срещи имат същите тези футболисти за отбора на Литекс (Ловеч)?
В очакване на отговор и с уважение,
Ръководството на ФК ЦСКА 1948".
USD
CHF
GBP
kristin-tzekova
на 07.04.2017 в 12:08:29 #15Освен това този отбор от В група по едно време играеше на Националния стадион. Не забелязах подкрепата да е намаляла. Значи няма значение и стадиона. Тогава причината е в това, че ние приехме този отбор за ЦСКА а не Домусчиевото изчадие начело със сина на финансовата му директорка. Не няма да призная това 1948 на най-големия душманин на ЦСКА.
zvezdomil-zlatev
на 07.04.2017 в 12:06:03 #14Отборът който беше във Вгрупа и спечели купата беше ЦСКА и футболистите бяха от школата на ЦСКА(голяма част)тренжора също и духът на ЦСКА присъстваше.Сега?!
kristin-tzekova
на 07.04.2017 в 12:01:15 #13Не е така. ЦСКА беше във В група и Армията беше пълна. Онзи отбор във В група - селектиран от Гриша Ганчев и играещ на Армията беше подкрепян от значително повече хора. Защо така ?? Значи не сме глорихънтъри.
kristin-tzekova
на 07.04.2017 в 11:30:01 #12След като отбора на Армията не е ЦСКА, защо тогава е най-гледания отбор в Първа лига в редовния сезон с повече от 5000 души средно на мач ??????????. Защо 1948 не продължи да провежда мачовете си на Националния стадион ??? Един мач пред стотина човека и край. Защо никой не дойде да припознае 1948, като автентичен ЦСКА ???. Само 15 мин по-късно започна мач на ЦСКА на Армията и публиката беше с пъти повече от тази на 1948. Защо така ?? Защо никой не припозна 1948 като ЦСКА ??? Защо обичащите ЦСКА отидоха на Армията а не отидоха на Националния стадион, който е само на 200 метра от Армията ???
kristin-tzekova
на 07.04.2017 в 11:24:08 #11Проектът Литекс спихна, защото никой не ходеше да гледа футбол в Ловеч. ЦСКА не е бил проект никога. Както виждаш ЦСКА е много добре припознат след като по гледаемост е на първо място сред вдички отбори от Първа лига и то с повече от 1500 човека на мач.Казах 1500 човека и това е недостижима цифра за 1948 за цяла година.
kristin-tzekova
на 07.04.2017 в 11:07:24 #10Кравеморец. Аз не съм платен фен и няма да бъда. Ако толкова си падаш по футбол с марка Окръжна и В група, няма проблем гледай си . Това проектче 1948 е създадено с единствената цел гела да прилапа базите на ЦСКА. В момента в който далаверата се разсъхне и проектчето ще спихне като надут балон.
blue violence
на 07.04.2017 в 10:48:28 #9цекова,тази вмирисана хамсия,както винаги е неподготвена по темата!Локо,за съжаление нямат право по нормативни документи да играят в Първа лига.Просто като новосформиран клуб,по документи, трябва да минат три години докато влезат в елита.Догодина ще влезат със сигурност!
kristin-tzekova
на 07.04.2017 в 10:42:25 #8Ако Локо имаше отбор, щеше да се бори за промоция в елита. Това златната среда в Б група е излагация. Предполагам , че новите собственица нямат пари и ще си кретат в Б група.
Lyubaka
на 07.04.2017 в 10:09:27 #7Ма наистина ли е същото? Щото "тотално закъсалото" Локо София е на 7-мо място в Б групата на 2 точки от 5-ия... И да припомням ли че точно това "тотално закъсало" Локо изхвърли ЦСКА-София от турнира за купата... Иначе по темата - недейте да подценявате ЦСКА 1948. За разлика от тирето, там са момчета отрасли с идеята ЦСКА... -------------------------- kristin-tzekova на 07.04.2017 в 11:50:33 #9 Същото беше положението и с Локо София миналата година. Разгромни победи в Окръжната група и тотално закъсване в Б група.
kristin-tzekova
на 07.04.2017 в 08:50:33 #6Същото беше положението и с Локо София миналата година. Разгромни победи в Окръжната група и тотално закъсване в Б група.
fenfutbol
на 07.04.2017 в 08:49:37 #5Чуйте ни, подлоги със чалми, чуй и ти Ага, враг на таз страна Ние сме ЦСКА
kristin-tzekova
на 07.04.2017 в 08:41:31 #4Според мен тест ще бъде мача с Литекс за купата на аматьорското лига. Онзи дан гледах Литекс срещу Черно море и видях футболисти с нормално телосложение и футболни умения. Така, че тогава ще се види какво могат юношите на фалиралото ЦСКА и докъде с тях.
kristin-tzekova
на 07.04.2017 в 08:36:43 #3Да, нямам нищо против тези момчета, които са поиграли в ДЮШ на фалиралото ЦСКА. Аз обаче също имам въпрос към 1948 - колко от тези момчета ще останат да играят догодина ако отбора продължи във В група ? Смятат ли, че с тях може да се постигне нещо срещу нормални футболисти а не чичаци с наднормено тегло ?
armiqta
на 07.04.2017 в 08:32:55 #2Става въпрос при мъжете колко мача имат.От ЦСКА София такива с мачове за юношите Магат да напишат цялата школа.И аз съм играл в юношите на ЦСКА и Левски ама никой не ме брои за техен юноша.Щом не си играл за мъжете значи не си играл никаде.
WHATEVER
на 07.04.2017 в 07:52:48 #1Като за финал бихме искали на свой ред да зададем един въпрос към чичо Митко - колко мача за ЦСКА имат играчите, които се подвизават на "Армията" в момента и колко изиграни срещи имат същите тези футболисти за отбора на Литекс (Ловеч)? ------------ На този въпрос дори чичо ви Митко би трябвало да успее да отговори!