ЦСКА загуби две дела във ФИФА на обща стойност 1 134 580 лева. Заведени от бившите играчи на отбора - Бернардо Тенгариня и Нилсон Антонио. Клубът ще трябва да плаща стари дългове. Но новината е добра. Защото по този начин и ФИФА призна "червените" за приемник на фалиралото дружество.
Дори и след платените 8 милиона за емблемата и активите, темата с "тирето" продължи да бъде дъвкана, най-вече от фенове на Левски и един новак в елита. Сега се слага край! Това е ЦСКА - най-титулуваният отбор в България. Обичан от милиони наши сънародници - у нас и по целия свят.
Източник: cska.bg
ЦСКА си остава признат навсякъде в Европа. Убедих се лично - веднъж в Италия и два пъти в Швейцария. Хора от Рома, Базел и Йънг Бойс се интересуваха живо от "червените" и самите те припомняха постигнатото от ЦСКА през годините на европейската сцена.
Новината е лоша за ЦСКА от финансова гледна точка, но добра от морална. За пореден път. За други хора темата с "тирето" никога няма да отмине. Това им остава. Едните организираха погребението на футболния клуб. Много избързаха. Сега техният любим отбор е тръгнал по същия път. Като се говори за морал и прозрачност, да попитат каква е заплатата на новия треньор Славиша Стоянович. Или той идва да спасява и дарява? Дано се завърне прозрачността в Левски. Беше обещана при новото ръководство. Да видим как клубът продължава да е на футболната карта, след като няма договори за спонсорство.
Източник: LAP.bg
За другите, още по-моралните, няма какво да се каже. След като делата не се водят към тях, а към ЦСКА - всичко е ясно. Остава им да броят головете на централния нападател до подобряването на рекорд и да увеличат фенската си маса. Поне малко, за да се изпълнят местата на "лъвчето" на стадион "Васил Левски". И да вземат нещо повече от мачовете с Левски и Лудогорец от поражения с по 0:3... Трудно е на новите отбори в елита, винаги е било така. Трябва време.
ЦСКА си е ЦСКА и се завърна сред най-добрите в Европа. А днес е първият ден в клуба на новия треньор. Ден, изпълнен с надежди и очаквания. ЦСКА да се върне там, където му е мястото и у нас.
USD
CHF
GBP
govedoebec
на 11.11.2020 в 20:30:48 #150Никокс 2 Можеш ли да назовеш друг човек хвърлил вече 10 000 000 в канала за да има ЦСКА Кажи бе СТАР цесекарююю Мълчиш Защо ли Явно микренска 4урка е заседнала на устенцата Нормално Всички се награха така
govedoebec
на 11.11.2020 в 20:26:22 #149никокс 2 Трябва ли да си покажеш малоумието При наличието на решение на ФИФА и ТАС КАС ,да пишеш за старото ЦСКА Ако твоите пукали са слепи или имаш перде ме извини НО В МОМЕНТА ЕДИНСТВЕНО ЦСКА-СОФИЯ се представя най- добре в Лига Европа Клоунадата от Требич НЕПОДКРЕПЕНА ОТ НИТО ЕДИН БЪЛГАРИН може само да завижда на мъжкарството на Ганчев ,пък бил той най-големия крадец на ДДС Парите заБЪЛГАРСКИЯ СПОРТ и ШАМПИОНИТЕ за БЪЛГАРИЯ създадени от Ганчев ЦЕката и Домуса тре дена не могат да ги изпишат ръкописно
govedoebec
на 11.11.2020 в 20:17:29 #148moti_k на 11.11.2020 в 21:44:59 Сега на боснененца как да му крещим? Със същия тон, а? ================================================ Моцьо Кои сте и колко сте да викате? Ти и кой друг?
nikox2
на 11.11.2020 в 20:15:34 #147Коментар на един глупак,роден през 1985 година и започнал кариерата си вьв вестник Дума.какво знаеш ти бе келеш за истинския ЦСКА,кога си гледал великия отбор та намекваш за новака в А група сьс сьщото има.За твое сведение вьв великия ЦСКА нямаше нито един чужденец.Откакто започнаха да идват отбора замина.Журналист си,не те ли е срам да пишеш глупости за жьлти стотинки получени от Микре.Позор за журналистиката.
bravebg
на 11.11.2020 в 19:50:18 #146Apostola на 11.11.2020 в 21:36:07 тъй тъй, почети още и белким вденеш що не може да сравняваш физическо с юридическо лице и що за всяко си има отделни закони нямащи нищо общо един с друг....
moti_k
на 11.11.2020 в 19:44:59 #145Ангеле, тирейци ще си останат припзове, колкото и да се напъваш да им изчистиш резила! Ами да кажеш как цял месец виехте за Космонавта, как и досега крещите неистово ку.во Недялков, макар че никой от тях не напусна тай в потайни доби! Сега на боснененца как да му крещим? Със същия тон, а?
Apostola
на 11.11.2020 в 19:36:07 #144Юридическите лица биват: по силата на публичното право – държавни, общински и други муниципално, пр. общински съвет, държавни и общински предприятия за осъществяване на стопанска дейност; по силата на частното право – корпорации, кооперации, сдружения с идеална (нестопанска) цел (сдружения и фондации), търговци (търговските дружества)и т.н.
bravebg
на 11.11.2020 в 19:28:18 #143Apostola на 11.11.2020 в 21:17:52 ти да видиш имало "лица" в юридическия свят
викаш физическо, юридическо.... все лице
приятел, майтапа настрана, ако си на повече от 12 години ти е нужна спешна професионална медицинска помощ... писах ти по-долу какъв специалист да търсиш....
Apostola
на 11.11.2020 в 19:22:39 #142,,в,, Мааму и ,,рикия,, Изсвинявам се на юридитите от Подосъмието
Apostola
на 11.11.2020 в 19:17:52 #141Каквото и да цитирам във юридическият свят има ,,лица,,. Това не важи за вас,задници.
bravebg
на 11.11.2020 в 18:57:36 #140Apostola на 11.11.2020 в 20:35:15 глъмпeр и кое е починалото физическо лице, че ми цитираш тоя закон?
soro
на 11.11.2020 в 18:53:10 #139КОЛЕГИ , ФЕНОВЕ НА ЦСКА, НАЙ-ВЕЛИКИЯ ОТБОР У НАС , КАКВО ИМ ОТГОВАРЯТЕ , ОСТАВЕТЕ ГЛУПЦИТЕ С МЪЛЧАНИЕ , ДА СА ОЩЕ ПО-ОЗВЕРЕЛИ , ТЕ ТАКА ИЛИ ИНАК ОТ ДУМА НЕ РАЗБИРАТ , НЕКА СЕ ГЪРЧАТ В ЗЛОБАТА СИ
code
на 11.11.2020 в 18:44:15 #138Оставям разноцветните т.ъпаци да ни обясняват кое е ЦСКА и кое не е. Едва ли мнението им има значение обаче. Лека.
blue_canary
на 11.11.2020 в 18:43:23 #137Ама те че ще си пледират,че са Лоич на втора инстанция е вън от съмнение.
blue_canary
на 11.11.2020 в 18:41:02 #136Най-нормалното нещо е,Лоич да стане ЦСКА.Ми платиха си хората,що да не онаследят умрелата
Akademik
на 11.11.2020 в 18:40:38 #135деееее лАтекс дееееее
Apostola
на 11.11.2020 в 18:35:15 #134Това е по закон.Явно законът е за психиатър. Или не е за тарикати. Тарикатът не признава нищо ,което не му оттърва,извърта всичко както му е изгодно . Не иска да дава,само да получава. С Една дума - сига,нин.С друга дума -припок.
code
на 11.11.2020 в 18:32:02 #133Апостола, Бъркаш термините. Онаследяване и правоприемственосг са две съвършено различни неща. Оттам нататък цялата ти теза е грешна. Толкова.
bravebg
на 11.11.2020 в 18:27:53 #132Apostola на 11.11.2020 в 20:24:18 А ти се обърни към психиатър, тъй като очевидно за психолог е твърде късно....
Apostola
на 11.11.2020 в 18:24:18 #131Айде тея от Литекс да се определят кви са. Първи ред наследници – деца на починалия /синове, дъщери/; Втори ред наследници – родители на починалия /майка, баща/; Трети ред наследници – 1 група – братя и сестри на починалия, 2 група – баби и дядовци на починалия; Четвърти ред наследници – лели, чичовци, братовчеди и други роднини до IV степен по съребрена линия. Съпругът на наследодателя наследява по особени правила заедно с наследниците от I, II и III ред. В случай, че няма наследници от тези редове, съпругът наследява всичко. Всеки ред наследници, изключва следващия ред при наследяването. Т.е. наследниците от 1ви ред изключват тези от 2ри ред, наследниците от 2ри ред изключват тези от 3ти ред и т.н. Наследниците от един и същи ред или група наследяват по равни дялове от наследството. Съпругът наследява част, равна на частта на всяко дете. Когато съпругът наследява заедно с възходящи /майка, баща/ или с братя и сестри на починалия, или с техни низходящи, той получава половината от наследството, ако то се е открило преди навършването на десет години от сключването на брака, а в противен случай получава 2/3 от наследството. А когато съпругът наследява заедно с възходящи и с братя и сестри или с техни низходящи, той получава една трета от наследството в първия случай и половината във втория. Ако няма наследници до 3ти ред, съпругът получава цялото наследство. Ако имате проблем с наследство обърнете се към адвокат – специалист в областта на наследственото право. Той ще ви даде компетентен съвет и ще разреши вашия проблем.