Шампионът Лудогорец е третият 1/2-финалист в турнира за Купата на България. "Орлите" си осигуриха място в тази фаза, след като победиха Левски с 1:0 на "Хювефарма Арена" в Разград . Победният гол за домакините бе дело на Кайо Видал още в 7-ата минута, а попадение на Квадво Дуа в 20-ата бе отменено заради засада. Така съставът воден от Пер-Матиас Хьогмо нанасе нов тежък удар по своя съперник, след като го победи преди малко повече от седмица със същия резултат и в мача за Суперкупата на България на Националния стадион "Васил Левски".
Първата възможност в срещата се откри пред гостите. Те организираха бърза контраатака във 2-ата минута. Топката стигна до Оливер Камдем, който отправи много опасен удар, но Хендрик Бонман внимаваше и успя да избие топката в корнер.
Няколко секунди по-късно след удар на Радослав Кирилов топката срещна тялото на Петър Станич, като футболистите на Левски имаха претенции за игра с ръка на сръбския футболист и дузпа, но съдиите подминаха ситуацията.
Лудогорец поведе с 1:0 в 7-ата минута. Сон центрира в наказателното поле на Левски, където Кайо Видал изпревари Оливер Камдем и стреля между краката му, Мартин Луков закъсня с реакцията и топката влезе в долния му десен ъгъл.
Източник: startphoto.bg
Лудогорец вкара втори гол в 19-ата минута, но попадението не беше зачетено заради засада. Дерой Дуарте пусна извеждащ пас към Квадво Дуа, който изскочи сам срещу Мартин Луков и вкара топката във вратата му, но бе маркирана засада, която след това ВАР потвърди.
Левски организира добра атака в 36-ата минута. Майкон подаде към Кристиан Димитров, който се озова на върха на атаката на "сините". Димитров стреля, но в последния момент Диниш Алмейда с шпагат успя да изчисти топката в корнер.
Оливер Камдем си поигра с огъня в добавеното време на първата част, след като извърши безсмислено нарушение срещу Кайо Видал. Футболистите на Лудогорец имаха претенции за втори жълт картон за играча на Левски, но Волен Чинков не му показа такъв.
Евертон Бала отправи хубав удар от разстояние в 50-ата минута, но попадна право в ръцете на Хендрик Бонман.
Кайо Видал центрира в наказателното поле на Левски в 51-ата минута. Мартин Луков излезе много неразчетено и се размина с топката, която тръгна да боксира с една ръка. След това Винисиус Ногейра беше изненадан и не отправи най-добрия удар с глава, но насочи топката към опразнената врата, а Майкон се намеси решаващо и изчисти малко пред голлинията.
Кайо Видал проби по десния фланг в 57-ата минута, след което центрира в наказателното поле на Левски, където Квадво Дуа бе оставен непокрит на идеална позиция, но стреля над напречната греда в аут.
Винисиус Ногейра завъртя опасно топката от фаул в 61-ата минута, Луков този път успя да проследи добре топката и да я избие.
Хендрик Бонман направи впечатляващо спасяване в 64-ата минута. Евертон Бала центрира остро в наказателното поле на Лудогорец, където Мазир Сула докосна съвсем леко топката, а Бонман инстинктивно с ръка успя да избие над напречната греда в корнер.
В 80-ата минута можеше да се стигне до куриозен гол във вратата на Левски. Ивайло Чочев подаде почти от аутлинията назад за Ерик Маркус, който стреля, а топката рикошира първо в Аладир и после в крака на Руан Круз. Рикошетът заблуди Мартин Луков, но за щастие на "сините" кълбото премина покрай дясната греда и излезе в аут.
В последните 15 минути на мача по посока на вратаря на Лудогорец Хендрик Бонман летяха различни предмети.
Кайо Видал първо събори Майкон в 90-ата минута, а след това при падането си на терена се стовари и с двата крака върху главата на своя сънародник.
В третата минута на добавеното време на мача Мазир Сула стреля посока вратата на домакините, но ударът му бе блокиран.

USD
CHF
GBP
Tong
на 11.02.2026 в 18:22:17 #20Умерен, хубав коментар.
Аз отдавна съм казал, че Лудогорец са най-силният отбор в България и няма никаква изненада от тази загуба. По-скоро на мен ми харесва раздаването на Левски. Не ми харесва, че са пренапрегнати. Няма за какво. Това е просто игра. Да, разни хора вкарват много пари в нея, но това си е тяхна работа...
ogi-simeonov
на 11.02.2026 в 18:22:08 #19Факт,Лудогорец е обигран и добър отбор за нашия стандарт. Левски игра добре и в двата мача но отстъпва ,а и Лудите вкараха с късмет голове.Факт.Факт е че в България много ненормални има които се радват на неуспеха на своите съперници и не виждат гредата в очите си.Кога ще стигнем западните отбори и да се радваме на добър футбол, а не на загубите на съперника.Приятна вечер на всички
reddd
на 11.02.2026 в 18:19:23 #18Аз искам рязград на финал. В един мач имаме някакъв шанс. В два не мисля, че ще ги преодолеем.
УмеренЦСКА
на 11.02.2026 в 18:19:13 #17...Нищо кой знае какво не е станало. Просто Левски се прощава с поредната си мечта за суперуспех в шампионата след много години мижитуркане. Няма да има дубъл. Това е ясно. Требъл може и да има ако се разиграе сценарият от миналото първенство- Лудогорец да вземе купата, а Левски да остане втори в шампионата и да получи "служебно" званието "носител на купата". Никак не е изключено тоя "сценарий" да се повтори и през тази година... Двата мача на Левски с шампиона показаха, че Лудогорец е малко нещо (или доста нещо) над кандидат шампиона по чисто футболни качества. Това, естествено, още нищо не значи. Сега предстои да видим как Левски ще се съсредоточи изцяло върху шампионата и как ще защитава своето първо място не само в дербитата, но и в рутинните мачове. Същото важи и за Лудогорец, който, обаче, има ангажименти в ЛЕ.
irina-borisova
на 11.02.2026 в 18:18:28 #16ЗВЯРА ОТ РАЗГРАД БАВНО И МЕТОДИЧНО МАЧКА СИНИТЕ МЕЧТАТЕЛИ. ЧАК ДА МУ ДОЖАЛЕЕ НА ЧОВЕК. ТРЕБЪЛ... ДУБЪЛ... ТИТЛА... ТИК-ТАК-ТИК-ТАК... ТОЧКИТЕ ЩЕ СЕ СТОПЯТ ОЩЕ РАНО НА ПРОЛЕТ И ЛУДИТЕ ЩЕ ВЗЕМАТ РЕКОРДНАТА 15-ТА ТИТЛА!
DrINKO
на 11.02.2026 в 18:18:27 #15Требъл, дабъл, сингъл, ЗЕРОООООО, ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА ГОВЕДА!!!!!!!
reddd
на 11.02.2026 в 18:18:25 #14Още малко, момчета, един трофей остана! Не гасете фенерчетата!
Rafata
на 11.02.2026 в 18:18:00 #13Пожелавам си турчулята на 1/2финала
anatoli-iliev
на 11.02.2026 в 18:17:52 #121+1+1 равно на три !!! Обратно броене 3 купи ...3-1 равно на 2 .....2 -1 равно на и 1 купа ...а сега въпрос за 100 000 !!1 Внимавайте 1 -1 равно....равно не чувам равно на ...0 ооуу нЕ !! Равно на лфффск 0= лфффск !! Позналите от лфффск получават награда да занесат накаканитес и кюлотки от този мач за новият ПРОСТОР !!! Честито на победителите !!
Говежда пърдюха
на 11.02.2026 в 18:17:12 #11Хую Веласкеш още една две загуби и адио
skolex
на 11.02.2026 в 18:15:54 #10Лудогорец игра точно толкова, колкото му беше нужно, за да спечели за пореден път без да се напъва. С лекота запази аванса със страхотна тактическа зрялост и страхотна защита и не се усещаше как Левски изобщо може да вкара гол. Не знам какво направи Хьогмо със защитата със същите защитници, които хулехме, че са слаби, но....такава защита Лудогорец не е имал никога....Даже Вердон започна да ми изглежда класен играч и да ми харесва. Страхотна защита. Днес мачът трябваше да приключи много по - рано, но засега единствената слабост ми се струва завършващия пас. Днес имаше поне 10 ситуации, в които последният пас беше неточен. Лудогорец сякаш просто не искаше да вкара втори гол. Успех срещу Ференцварош . Само малко повече точност в последния пас е нужна.
imco1
на 11.02.2026 в 18:15:15 #9Ех, сини брат'чедииии! От миЧтите за требъл остава все по-малко. Не бях за Вас, бях против зелените еуглени, ама толкова си можете. Остава да се надявате, че все още шампиона ще се "разтроява" между Европа, купата и първенството. А първенството е едно тресавище с много скрити и явни ями...
Ataspor
на 11.02.2026 в 18:15:04 #8В първенството и калъфката не е сигурна
Rafata
на 11.02.2026 в 18:14:59 #7И малко говежди хумор, тип Вили Вуцов
https://www.facebook.com/share/r/1H43om4zc1/
нешо
на 11.02.2026 в 18:14:55 #6Точно като вдовица за хуй ще реве Ромислав.
Говежда пърдюха
на 11.02.2026 в 18:14:55 #5Говеда пускайте декларация против Чинката
machkai-kobra-2
на 11.02.2026 в 18:13:46 #4Ромето ще иска дузпи Ще иска не дадени картони ще търси недадени фалове Ще реве до бога
pala4a
на 11.02.2026 в 18:12:36 #3Утре във вестниците требъл
нешо
на 11.02.2026 в 18:11:09 #2Чакам с нетърпение бутонките на Ромето Ще реве като вдовица за х...
machkai-kobra-2
на 11.02.2026 в 18:07:24 #1Муахахаха Остава само още 1 калъвка до требъла Да видите какво е да играете срещу съдиите на резанките. А и на говньо са му вдигнали мерника нещо