Дългото чакане за феновете приключи. Днес в 17:00 часа ЦСКА и Левски стартират битката на сезона, която ще определи носителя на Sesame Купа на България.
За първи път от години, билетите бяха разпродадени мигновено, което гарантира уникална емоция за присъстващите.
Според специалистите, фаворит в срещата няма, като "червените" имат опит в тези битки, но пък "сините" са под уникална еуфория. За ЦСКА вдигането на трофея би било спасение на сезона след като мечтите за титла не успяха да бъдат сбъднати.
В лагера на Левски спечелването на Купата би било завършек на един бурен сезон, който започна със стотици неизвестни, но след идването на Станимир Стоилов нещата се обърнаха и отборът изплува и показва съвсем друг облик. Ентусиазмът за феновете е огромен и това личи по уникалната подкрепа към тима.
Ако погледнем към статистиката - "сините" са рекордьори по брой купи с 25, на четири пред "армейците". За последно обаче отборът триумфира с отличието през 2007, когато надви Литекс с минималното 1:0 след продължения. ЦСКА грабна трофея миналата година с успех над Арда с 1:0. Последният финал в надпреварата между "червени" и "сини" бе през 2005, когато Левски спечели с 2:1.
Главен съдия на финала ще бъде Никола Попов, а негови помощници ще са Георги Тодоров и Мартин Венев. Четвърти съдия ще бъде Георги Гинчев, а на ВАР-а ще са Ивайло Стоянов и Иво Колев. Резервен асистент съдия е Георги Минев, а съдийски наблюдател - Ичко Лозев.
USD
CHF
GBP
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:33:12 #93Говедата взеха няколко българи и те на плещите си носят останалата екзотична гмеж.Гномския литекс докара два кервна с негропримати на които викат французи...и не могат да отлепят срещу царско село,а хеле пък срещу гръбнак от българи.Но нищо,сега ще е трай коньо за селена трева...демек стадион.
kZL
на 15.05.2022 в 15:32:22 #92айде прокобо
sega
на 15.05.2022 в 15:29:01 #91Най-после даде картон на Йомов. В 65-тата минута !
vladang
на 15.05.2022 в 15:28:36 #90Става нещо! показаха жълт на йомуф
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:26:48 #89Няма да се плашите оранжави.Гнома щ ви строй стадион.То ако е имало хажа тия недъгави примати да играят футбол Стойчо още щеше да е бушон.Цяло чудо е,че говедата ви бавиха чак до 57 минута.Дип че и техните подчовеци са малко недъгави,но за вас са си направо класа.
Komap
на 15.05.2022 в 15:26:33 #88Из*родът Лам отново се о*сра
vladang
на 15.05.2022 в 15:26:07 #87Втори жълт ,ама не сме писали декларацич
sega
на 15.05.2022 в 15:24:54 #86Втори жълт за Лам
Paul
на 15.05.2022 в 15:22:34 #85Айде почна се!!!
Chernorizec
на 15.05.2022 в 15:21:53 #84ГООООЛ
vladang
на 15.05.2022 в 15:21:18 #83УУУУАААААААААААААА АААААААААААААА В ГААААЗААААААА
neco
на 15.05.2022 в 15:17:35 #82Български футбол.... Байганьовци.... Каквато е държавата такъв е и футболът. ПОД НУЛАТА!!!
vladang
на 15.05.2022 в 15:13:54 #81И съдията е на неговото равнище
sega
на 15.05.2022 в 15:13:02 #80Турицов свали Уелтон в наказателното
vladang
на 15.05.2022 в 15:12:52 #79Бахти тоя гъгрицов е голям играч.
krali marko
на 15.05.2022 в 15:06:52 #78Баси как го гледате тва нещо!Отдавна не бях гледал бг футбол,мега зле!
Chernorizec
на 15.05.2022 в 15:04:15 #77Някакви розови проститутки цяло полувреме лежаха по терена....
plamen-yankov
на 15.05.2022 в 15:00:33 #76ABE ...SEGA LI SI ..OLIGOFRENO KOI PRAVI PARVI NARUSHENIE.....GOVEDOTO STOI KATO BASTUN PRED KAISEDO
Доктора
на 15.05.2022 в 14:59:59 #75vladang на 15.05.2022 в 17:54:37#157 "Жалка картинка са микренските..." =========================================== Жалка картинка си ти, проскубан цървул..., ...па и имаш наглостта да си сложиш за аватар лика на Светия дякон Левски
:
нормално, все пак говеждия мозАк макар и голям на количество...
...е нищожен като качество
ChernotoVlechugo
на 15.05.2022 в 14:58:53 #74Подуенци тихички, гледат как сектор Г преподава. Тези театрални зрителите от къде ги събраха