Дългото чакане за феновете приключи. Днес в 17:00 часа ЦСКА и Левски стартират битката на сезона, която ще определи носителя на Sesame Купа на България.
За първи път от години, билетите бяха разпродадени мигновено, което гарантира уникална емоция за присъстващите.
Според специалистите, фаворит в срещата няма, като "червените" имат опит в тези битки, но пък "сините" са под уникална еуфория. За ЦСКА вдигането на трофея би било спасение на сезона след като мечтите за титла не успяха да бъдат сбъднати.
В лагера на Левски спечелването на Купата би било завършек на един бурен сезон, който започна със стотици неизвестни, но след идването на Станимир Стоилов нещата се обърнаха и отборът изплува и показва съвсем друг облик. Ентусиазмът за феновете е огромен и това личи по уникалната подкрепа към тима.
Ако погледнем към статистиката - "сините" са рекордьори по брой купи с 25, на четири пред "армейците". За последно обаче отборът триумфира с отличието през 2007, когато надви Литекс с минималното 1:0 след продължения. ЦСКА грабна трофея миналата година с успех над Арда с 1:0. Последният финал в надпреварата между "червени" и "сини" бе през 2005, когато Левски спечели с 2:1.
Главен съдия на финала ще бъде Никола Попов, а негови помощници ще са Георги Тодоров и Мартин Венев. Четвърти съдия ще бъде Георги Гинчев, а на ВАР-а ще са Ивайло Стоянов и Иво Колев. Резервен асистент съдия е Георги Минев, а съдийски наблюдател - Ичко Лозев.
USD
CHF
GBP
нешо
на 15.05.2022 в 14:57:30 #73Двамата наркомани в студиото пак манипулират.
sega
на 15.05.2022 в 14:56:26 #72Даже не го разгледаха с ВАР иначе трябваше да го изгонят
sega
на 15.05.2022 в 14:55:48 #71На Кайседо е червен
Доктора
на 15.05.2022 в 14:55:41 #70...а лилавките кравички... както винаги е било - подлагари
подпирани и дундуркани винаги и от 'сички власти...
staroto
на 15.05.2022 в 14:55:02 #69Картинката ми напомня България -Португалия на 02.05.1974г, когато на този стадион имаше 70000. След това ограничиха броя зрители поради голям риск от злополуки.
vladang
на 15.05.2022 в 14:54:37 #68Жалка картинка са микренските сбиртоци.Висшият смисъл на съществуването им е да я добутат до дузпи.
Доктора
на 15.05.2022 в 14:53:46 #67Мършляка долен си заработи премията още 1-вото полувреме...
vladang
на 15.05.2022 в 14:52:06 #66мигрантите от цецка юнайтед нищо не играят.Засега се отърват.Освен джаскане ,лакти и симулации нищо друго не се вижда.
anatoli-iliev
на 15.05.2022 в 14:51:49 #65Ей сини педерасти ...с какъв картон....трябваше да завърши първото полувреме ...Цукали ....с ярко....ЧЕРВЕН ??? Това е истината ...ама проститутката Поповица Клиторна се гърчи ....копелето в сини кюлоти !!
sega
на 15.05.2022 в 14:51:42 #64Пак спестен жълт за чорбата , 4 или 5 вече. На Цунами си го даде
нешо
на 15.05.2022 в 14:47:49 #63Пришелецът трябваше да бъде изгонен за втори жълт картон.
vladang
на 15.05.2022 в 14:44:29 #62няма друга курба като пумакът туримугов
Komap
на 15.05.2022 в 14:43:09 #61Изобщо не играем като за победа. Цяло чудо е, че не губим
sega
на 15.05.2022 в 14:41:22 #60За какво спря играта като Турицов падна без нарушение а не я спря когато трябваше да даде жълт за удар с лакът на Кайседо ? Прасета, свирчото Ви подпира здраво.
sega
на 15.05.2022 в 14:30:56 #59Ебати синете нешастни, играта Ви е да спрете съперника с груба игра, после ревете шо получавате картони. Преди мача оревахте орталъка за съдията и тв Ви пази. Стойчо се махна , нметодите му са тук
mavistchibota
на 15.05.2022 в 14:27:37 #58Кога картон за пъпката?
sega
на 15.05.2022 в 14:27:34 #57Аре стига бе, няма ли разгледат положението на Кръстев ?
sega
на 15.05.2022 в 14:24:23 #563-ти недаден жълт, тоя път Турицов
sega
на 15.05.2022 в 14:18:44 #55Тоя *** ако не свири нормално , ше изпусне мача още до 20-тата минута и после ше почне да раздава картони за кихане за да си върже гащите. Наистина много слаб съдия
sega
на 15.05.2022 в 14:17:28 #54Какво означава по-агресивна игра ? Кайседо влиза с лакът в главата, нарисуван жълт