Финалът за Купата на Германия в събота вечер ще противопостави два отбора от различни футболни вселени - елитният Щутгарт и сензацията от трета дивизия Арминия (Билефелд). Двубоят на Олимпийския стадион в Берлин започва в 21:00 часа българско време.

За "швабите" това е последен шанс да спасят един иначе разочароващ сезон. Отборът приключи девети в Бундеслигата и отпадна още в груповата фаза на Шампионската лига. Единствено трофеят от Купата може да оправдае вложенията и труда през последните две години. Нападателят Дениз Ундав беше категоричен: "Ако не вземем купата, сезонът е провал."

На другия полюс е приказката на Арминия. Тимът, който вече си осигури промоция във Втора Бундеслига, достигна до финала за първи път в историята си, елиминирайки по пътя четири отбора от елита, включително и настоящия носител на трофея Байер Леверкузен. Отборът няма загуба в официален мач от повече от два месеца.

"Нямахме шанс във всеки един мач от Купата, но ето ни тук. Сега искаме да завършим приказката," заяви треньорът на Арминия Мич Книат пред dpa. Победа на финала ще направи тима първия от трета дивизия, който печели турнира, и ще му осигури сензационно място в Лига Европа.

Щутгарт търси първи голям трофей от 2007 година насам, когато спечели титлата в Бундеслигата. В събота вечер ще стане ясно дали ще възроди старата слава или ще бъде част от най-голямата сензация в историята на турнира.

РБ - Лайпциг - Щутгарт 2:3 в мач от Бундеслигата

Щутгарт укроти "червените бикове" и ги изхвърли от участие в Европа

Разочарование за домакините