1403 са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Направени са 7 992 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал.
В болница се лекуват 830 души. 51 от тях са в интензивно отделение.
Излекувани са 1110 души. Починали са 11 болни.
През последното денонощие са били поставени 1 200 ваксини.
Разпределението по области на новооткритите случаи: Благоевград - 72; Бургас - 40; Варна - 52; Велико Търново - 71; Видин - 23; Враца - 52; Габрово - 29; Добрич - 23; Кърджали - 6; Кюстендил - 52; Ловеч - 35; Монтана - 44; Пазарджик - 43; Перник - 24; Плевен - 38; Пловдив - 120; Разград - 12; Русе - 55; Силистра - 16; Сливен - 33; Смолян - 24; София област - 66; София град - 261; Стара Загора - 100; Търговище - 10; Хасково - 42; Шумен - 36; Ямбол - 24 души.
Още към края на юли месец областите, попадащи в Етап 1 от плана за сптавяне с пандемията, станаха 19 - в тези населени места се наблюдава нарастване на интензивността в разпространението на COVID-19 и увеличаване на заетостта на болничните легла от пациенти със SARS-CoV-2.
Едно от първите действия на служебния министър д-р Асен Меджидиев беше да намали срока на действие на ковид мерките, въведени в София до края на месеца, както и да отмени задължителното носене на маски в областите с голямо разпространение на коронавирус - маските останаха задължителни само в здравни и социални заведения и в обществения транспорт.
Той обяви, че е направена поредна промяна в Плана за действие при пандемия, като се създава щаб със специалисти, който ще заседава всеки вторник и ще обявява мерките веднага. Самите мерки няма да въвеждат от регионалните инспекции, а със заповед на министъра.
От 25 август носенето на маски в градския транспорт отпадна за цялата страна. Остават задължителни маските за всички видове здравни заведения (болници, аптеки, оптики) и за социалните домове.
USD
CHF
GBP