Българските представители на Huawei отричат повдигнатите обвинения срещу компанията в САЩ.

Припомняме, американското правосъдно министерство повдигна обвинения срещу китайската компания Huawei и срещу финансовия й директор Мън Ванчжоу.
В обвинителния акт се казва, че компанията е давала невярна информация на американските власти, както и на банки във връзка с отношенията й с две нейни дъщерни компании - Huawei Device USA и Skycom Tech. Сред обвиненията фигурират банкови измами, нарушаване на санкции, възпрепятстване на правосъдието, също и промишлен шпионаж - кражба на технологии на американската T Mobile за тестване на смартфони.

В САЩ повдигнаха обвинения срещу Huawei

В САЩ повдигнаха обвинения срещу Huawei

Обвинения и срещу финансовия директор Мън Уанчжоу…

Huawei има пълното правно основание и аргументи да отрича, че компанията, нейни дъщерни дружества или филиали са пряко или косвено замесени в извършването на изложените от Министерството на правосъдието в САЩ обвинения, пишат в прессъобщение от българското представителство на китайската технологична компания.

В съобщението се посочва, че заложените в обвиненията твърдения и хипотези са обект на вече разрешен между страните граждански процес, в рамките на който легитимно съдебно жури в Сиатъл е отредило, че не намира каквито и да е вреди или други умишлени и злонамерени действия от страна на представители на Huawei по отношение на нарушаване на търговска тайна.

От Huawei не разполагали и с информация за извършени нарушения от страна и на г-жа Мън. Компанията вярвала, че американското правосъдие ще достигне до същите изводи.

Китай се озъби на САЩ: Обвиненията срещу Huawei са несправедливи и неморални

Китай се озъби на САЩ: Обвиненията срещу Huawei са несправедливи и неморални

Нови щрихи в Студената война между двете световни сили