Големите руски компании трябва да спрат да се страхуват от въздействието на западните санкции и да започнат да правят бизнес на Кримския полуостров. Това заяви руският президент Владимир Путин на среща за социално-икономическото развитие на Крим и Севастопол.
"Има всички условия за големи руски бизнес структури, които, честно казано, се страхуваха от някакви санкции. Вече няма от какво да се страхуват. Сега те могат спокойно да дойдат, включително и банки, на полуострова и да работят активно в региона", увери той.
Путин подчерта, че е необходимо да се започне въвеждането на обещаващи продуктови линии и увеличаване на кредитирането на ключови регионални индустрии, за да може икономиката да просперира.
Признавайки, че западните санкции създават определени проблеми за бизнеса, особено в банковия сектор, Путин припомни, че сегашната ситуация "открива и нови възможности" за руските инвеститори и предприемачи.
Във връзка с наложените от Запада санкции на Русия вчера Путин предупреди, че инфлацията и безработицата ще се повишат и ще са необходими структурни промени в икономиката. Той заяви, че конфликтът в Украйна е бил само претекст за санкциите срещу страната му.
Припомняме как се развиха събитията около анексирането на Крим през 2014 година: В нощта на 22 срещу 23 февруари руският президент Владимир Путин свика среднощна среща с ръководителите на службите за сигурност, за да обсъдят отстраняването на сваления украински президент Виктор Янукович. В края на срещата Путин отбеляза, че "трябва да започнем да работим по връщането на Крим на Русия."
На 23 февруари в кримския град Севастопол се проведоха проруски демонстрации. На 27 февруари руски войски без отличителни знаци превзеха Върховния съвет (парламента) на Крим и други стратегически обекти на полуострова. Това доведе до инсталирането на проруското правителство на Сергей Аксьонов в Крим, провеждането на референдума за статута на Крим и обявяването на независимостта на Крим на 16 март 2014 г.
Този референдум не беше признат от повечето страни в света. Русия официално включи Крим като два руски федерални субекта — Република Крим и федералния град Севастопол на 18 март 2014 г. След анексирането Русия увеличи военното присъствие на полуострова и използва ядрени заплахи, за да затвърди новото статукво.
oktavian
на 17.03.2022 в 16:43:06 #3Бахти и бизнеса под дулата на бреговите оръдия и ядрените складове на Черноморския флот!
Шат на патката главата
на 17.03.2022 в 16:38:26 #2По пързалката и надолу към ямата. Когато видя Русия да създаде нещо което ползват хората в домовете си ще повярвам на късокракият пигмей
Кастело Белведере
на 17.03.2022 в 16:37:41 #1От статията се разбират няколко неща: - Путин е още жив. - Продължава да лъже и дезинформира руснаците. - Освен картограф, историк, се изживява и като икономист и банкер. - Има все още живи останали руски фирми. - Те се страхуват от нашите санкции. Амин.